Ogres Mākslas skolā – visjaunāko audzēkņu izstādes

[ A+ ] /[ A- ]

Ar lielu interesi vienaudžu darbus aplūkoja pirmsskolas izglītības iestādes «Strautiņš» grupa un skolotāja Inga Plūmīte

Mazi un lieli interesenti laipni aicināti uz Ogres mākslas skolas sagatavošanas grupu bērnu gadskārtējām pavasara cikla izstādēm.

Dabas atmodas mēnešos paredzētas četras izstādes, lai māksliniecisku līniju, krāsu un formu daudzveidībā pie vārda tiktu visi skolas pedagogi un viņu sagatavošanas grupu audzēkņi, kopskaitā – divarpus simti. Šajā izstādē, kas apskatāma no 12. līdz 23.aprīlim, var iepazīties ar zīmējumiem, gleznojumiem, aplikācijām, tekstilizstrādājumiem un visdažādākajiem veidojumiem mālā. Vairāk stāsta Ogres mākslas skolas pedagoģe Žanete Žvīgure: «Pavisam mēs strādājam ar septiņām sagatavošanas grupām, kuras apmeklē bērni vecumā no četriem līdz deviņiem gadiem. Kolēģes Ineses Karpovas skolotie jaunie mākslinieki (apgūst zīmēšanas un gleznošanas iemaņas, Ieva Lāce ierāda tekstilmākslu un kompozīcijas pamatus, Astrīda Mazule – keramikas nianses, bet manā vadībā bērni nodarbojas ar trauku apgleznošanu un veidošanu mālā. Mazajiem māksliniekiem ļoti patīk ieraudzīt sava darba augļus gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Var taču skaisti apgleznotā puķu podā iebērt zemi un izaudzēt kādu zaļumu, piemēram, sīpollokus vai redīsus.»

Ogres mākslas skolas direktora vietniece mācību darbā Signe Kraukle atzīmēja, ka tradicionālās pavasara izstādes lielajā izstāžu zālē ir ne tikai nozīmīga, audzēkņus iedvesmojoša; vecākus, piederīgos un draugus iepriecinoša atskaite par iegūtajām zināšanām un prasmēm. Svarīgi ir tas, ka izstādes kopā ar skolotājiem apmeklē pirmsskolas iestāžu knīpas un knauķi, kā arī skolu jaunatne. Šeit iespējams smelties svaigas idejas gan bērniem, gan pedagogiem un pamēģināt kaut ko no redzētā īstenot pašiem. Nav noslēpums, ka agri iepazīta mākslas pasaule, tāpat kā mūzika, sniedz nepārvērtējamu artavu bērna garīgajam satvaram un izaugsmei. Lielākā daļa vecāku to sapratuši, un skolas audzēkņu skaits, spītējot mācību maksas pieaugumam (pērn bija septiņi lati mēnesī, šogad diemžēl 15), īpaši mainījies nav. Daudziem bērniem ir iespēja pierādīt sevi starptautiskajā mērogā – viņu darbi tiek sūtīti uz vairākiem konkursiem un izstādēm. 30.aprīlī Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā risināsies mūsu valsts mākslas skolu pārstāvju seminārs – forums «Nedekorē, komunicē!», kurā tiks izstādītas katras mācību iestādes kompozīcijas. Šā gada tēma «Laikmetīgā māksla».

Ulda Prancāna foto