Ogres muzeju interesē diapozitīvi un fotogrāfijas

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres Vēstures un mākslas muzeja (OVMM) darbinieki aicina Ogres iedzīvotājus un bijušos ogrēniešus palīdzēt papildināt muzeja krājumu ar diapozitīviem un fotogrāfijām.

Muzejam patlaban īpaši nepieciešami 1960.–1990.gados uzņemti attēli, kuros redzamas Ogres padomju perioda emblēmas un 1980.gadu beigās atjaunotais vēsturiskais ģerbonis, kā arī cita simbolika un svētku noformējumi pilsētvidē. Īpaši noderīgi var būt kadri, kuros skatāms pilsētas plāns līdzās kafejnīcai «Pie zelta liepas» pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados.

Tāpat muzeja personālu interesē attēli, kuros fiksēta Mālkalnes, Vidus un Ausekļa prospektu apkaime, nenojauktās un nojauktās pirmskara ēkas šajā apkārtnē, Ļebiņas upīte un tās iesprostošana caurulēs, daudzdzīvokļu namu apbūve un celtniecība Jaunogrē, Mālkalnes tirdzniecības centrs un restorāns «Zilie kalni» un citi objekti.

Fotouzņēmumus iespējams gan atdot muzejam glabāšanā, gan iesniegt tikai digitalizācijai, pēc kuras tie tiks atdoti atpakaļ īpašniekam. Noderīgi būtu arī attēlu apraksti, taču, ja tādu nav, tie tiks sagatavoti sadarbībā ar muzeja darbiniekiem.

OVMM darbinieki fotoattēlus aicina nest uz muzeju Ogrē, Brīvības ielā 36. Sīkāka informācija, zvanot uz tālr. 65024345 vai rakstot uz e – pastu: ogresmuzejs@ogresnovads.lv.