Ogres novada viesiem dāvās atklātnes ar OMS audzēkņu zīmētiem pagastu skatiem

[ A+ ] /[ A- ]

OMS audzēkņi un skolotāji cer, ka viņu radītais atklātnīšu komplekts iedvesmos apceļot Ogres novada pagastus.

Ogres mākslas skolas (OMS) audzēkņi šovasar «Zaļās prakses» laikā īstenojuši unikālu projektu – jaunie mākslinieki radījuši atklātnīšu komplektu ar Ogres novada pagastu skatiem, kas tapuši Ogresgalā, Ķeipenē, Meņģelē un Taurupē. Projekts īstenots sadarbībā ar Ogres novada Tūrisma informācijas centru.

Projekta rezultātā tapis desmit atklātnīšu komplekts, kā arī 14 lielformāta attēli. Gan atklātnītēs, gan attēlos ir dažādi objekti, un tie cits citu papildina.

Skatu tornis Meņģelē, gleznotāja Vilhelma Purvīša dzimtās mājas Taurupes pagasta «Vecjauži», Plaužu ezers Ķeipenes pagastā, Ķeipenes dzelzceļa stacija un kino muzejs – tās ir tikai dažas no Ogres novada kultūrvēsturiskajām un apceļotājus interesējošām vietām. Atklātnītēm otrajā pusē ir karte, kurā var atrast konkrēto pagastu un vietu, kas attēlota šajā zīmējumā.

OMS audzēkņi un skolotāji cer, ka viņu radītais atklātnīšu komplekts iedvesmos gan tūristus, gan pašu novada iedzīvotājus, kuri nolēmuši apceļot Ogres novada pagastus.

Atklātnītes būs pieejamas Ogres Tūrisma centrā, bet lielformāta attēlus varēs izvietot jebkurā vietā, arī āra apstākļos, jo tie ir izdrukāti uz audekla.

Vēl līdz nedēļas beigām OMS var apskatīt «zaļajā praksē» tapušo darbu izstādi «Ainava».

Marta Poga

Foto no www.ogrenet.lv