Ogres teātris sezonu atklās 22.septembrī

[ A+ ] /[ A- ]

22.septembrī ar Antona Čehova lugas «Ivanovs» iestudējumu Jāņa Kaijaka režijā jauno sezonu atklās Ogres teātris, bet novembrī gaidāma pirmizrāde jauniestudējumam «Rītdiena ir tālu», informē Ogres teātra radošā direktore Ieva Rodiņa.

Šoruden Ogres Teātra telpā būs skatāma režisora Jāņa Kaijaka četru gadu laikā iestudētā kamerizrāžu triloģija, kurā tiek meklētas atbildes uz mūsu laika būtiskajiem jautājumiem, vēršoties pie 19.gadsimta lielajiem ģēnijiem – Ibsena, Vailda un Čehova. Triloģijā tapušās izrādes Henrika Ibsena «Bernika projekts», Oskara Vailda «Cik svarīgi būt nopietnam» un Antona Čehova «Ivanovs» saņēmušas gan skatītāju, gan kritiķu atzinību un Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētās «Gada izrādes» skates augstāko novērtējumu.

Ogres teātra sezona tiks atklāta 22.septembrī pulksten 19.00 ar Antona Čehova lugas «Ivanovs» iestudējumu, kam sekos «Sarunas pēc izrādes», dodot skatītājiem iespēju pēc lugas noskatīšanās tikties ar režisoru un aktieriem. Sarunas moderatore – žurnāliste Dace Siliņa. Teātra kritiķe un zinātniece Maija Svarinska par šo izrādi rakstījusi: «Ogres teātra iestudējums «Ivanovs» uzrunā ar režijas koncepcijas dziļumu un tikpat pārdomātu aktieru tēlojumu.» Izrāde «Ivanovs» ieguvusi Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētās skates apbalvojumus «Gada izrāde 2018» un «Gada režisors 2018» (Jānis Kaijaks). Pēc skatītāju pieprasījuma izrāde «Ivanovs» šoruden būs skatāma arī Rīgā – 12.oktobrī pulksten 19.00 E.Smiļģa Teātra muzejā.

29.septembrī pulksten 17.00 Ogres Teātra telpā atgriezīsies skatītāju iemīļotā Oskara Vailda komēdija «Cik svarīgi būt nopietnam». Izrāde LNKC skatē ieguvusi novērtējumus «Gada izrāde 2016» un «Gada režisors 2016» (Jānis Kaijaks) un jau viesojusies dažādās Latvijas pilsētās. Savukārt novembrī Ogres Teātra telpā gaidāma pirmizrāde jauniestudējumam «Rītdiena ir tālu» Jāņa Kaijaka režijā. Izrādes pamatā ir franču autoru Pjēra Barijē (Pierre Barillet) un Žana-Pjēra Gredī (Jean-Pierre Gredy) klasiskā komēdija «Četrdesmit karāti» Agneses Kasparovas tulkojumā. Iestudējums top kā Ogres teātra aktrises Astras Kolbergas jubilejas izrāde.

Ritvars Raits