Pasei paredzēto foto varēs izgatavot arī fotodarbnīcā

[ A+ ] /[ A- ]

Domājams, daudzi atceras laikus, kad, dodoties iesniegt dokumentus jaunas pases izgatavošanai, bija jānodrošinās ar foto. Šo kārtību atcēla un fotografēšanu veica uz vietas. Bet kopš 1.jūnija tie, kas dažādu apsvērumu dēļ jaunas pases noformēšanai nevēlas tikt fotografēti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā, pases izgatavošanai var iesniegt arī fotodarbnīcā izgatavotu fotoattēlu.

To paredz 1.jūnijā valdības pieņemtie grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 13.novembra noteikumos Nr.775 «Pasu noteikumi».

Stājoties spēkā jaunajai kārtībai, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) nodrošinās iedzīvotājiem iespēju izvēlēties – fotografēties nodaļā uz vietas pieteikuma sagatavošanas laikā vai iepriekš fotodarbnīcā. Jaunā kārtība gan nenozīmē, ka iedzīvotāji varēs iesniegt jebkādas fotogrāfijas. Pasu noteikumos norādītas detalizētas prasības fotogrāfijai un tajā redzamās personas attēlam. Jāpatur prātā, ka pieņems tikai tās fotogrāfijas, kuras uzņemtas un izgatavotas fotodarbnīcā, ko apliecina fotogrāfijas otrā pusē uzspiests darbnīcas zīmogs ar laika atzīmi, kad attēls uzņemts. Dažādas pašu uzņemtas, speciālās datorprogrammās apstrādātas vai mājas apstākļos uz krāsainā printera izdrukātas fotogrāfijas iekļaušanai pasē netiks pieņemtas.

Valdības pieņemtie grozījumi «Pasu noteikumos» paredz, ka līdzīgu izvēli turpmāk varēs izdarīt arī vecāki, kas vēlēsies saņemt pasi savam bērnam. Līdz šim vecākiem, lai saņemtu pasi bērnam līdz piecu gadu vecumam, bija jādodas uz fotosalonu un tur jāizgatavo bērna fotogrāfiju pasei, taču turpmāk mazuļu fotografēšanu varēs veikt arī PMLP nodaļā, ja vecāki to vēlēsies un ja vien būs iespējams bērnu nofotografēt. Tādējādi vecākiem bērna pases izgatavošanas izmaksas nedaudz samazināsies, jo vairs nebūs obligāti jādodas uz fotodarbnīcu un jāmaksā papildus par fotogrāfijas izgatavošanu. PMLP gan cer uz ļoti mazu bērnu vecāku sapratni, jo dažkārt nodaļā var būt apgrūtinoši uzņemt visām prasībām atbilstošu sejas attēlu tādiem mazuļiem, kas paši neprot sēdēt vai nevar mierīgi nostāvēt. Tādos gadījumos pases izgatavošanai labprāt tiks pieņemtas fotodarbnīcā izgatavotas fotogrāfijas.