Pašvaldība sniegs finansiālu palīdzību ugunsnelaimē cietušajiem

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldības 25.janvāra ārkārtas sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par finansiālas palīdzības sniegšanu ugunsgrēkā Ogrē, Rīgas ielā 72, cietušajai ģimenei, kura zaudējusi savu vienīgo mājokli.

Ugunsgrēks Ogrē, Rīgas ielā, 20.janvāra dienas vidū izplatījās pa visu vienstāva dzīvojamo ēku 130 kvadrātmetru platībā un garāžu 15 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji ar liesmām tika galā samērā ātri, taču tās paguva radīt būtiskus zaudējumus.

24.janvārī pašvaldībā saņemts Geidu ģimenes iesniegums, kurā lūgts finansiāls atbalsts.

«Mēs lūdzam sniegt materiālu palīdzību sakarā ar to, ka ugunsgrēkā 20.janvārī mums piederošajā dzīvojamajā ēkā Ogrē, Rīgas ielā 72, gāja bojā mūsu dzīvesvieta, ugunsgrēks izpostīja dzīvojamās mājas jumtu, bēniņus un pirmā stāva griestus. Mājīpašums ir mūsu vienīgā dzīvesvieta, tajā dzīvo arī brālis un dēls. Mājīpašums ir mūsu dzimtas īpašums, kuru kopīgiem spēkiem esam cēluši un uzturējuši, saņemot no vecvecākiem. Šobrīd mums nav tādas materiālās iespējas, lai iespējami īsākā laikā mājīpašumu atjaunotu dzīvošanai. Mūsu darba ienākumi ir nepietiekami ugunsgrēka seku novēršanai, jo tie sedz vien primārās vajadzības. Ugunsgrēka seku novēršanai, tikai jumta daļas atjaunošanai būs nepieciešami 10 000 eiro. Pēc ugunsgrēka māja nav piemērota dzīvošanai. Paši šobrīd uzturamies pie draugiem, kas sniedz atbalstu. Vēlamies lūgt finansiālu pabalstu pašvaldībai dzīvojamās mājas atjaunošanai 2000 eiro apmērā,» teikts pašvaldībai adresētajā iesniegumā.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis sēde uzsvēra nepieciešamību palīdzēt nelaimē nonākušiem savas pašvaldības iedzīvotājiem un aicināja deputātus atbalstīt šo ģimeni. Diemžēl māja nav bijusi apdrošināta. Arī iepriekš pašvaldība ir palīdzējusi iedzīvotājiem, kuru īpašumu izpostījis ugunsgrēks. Nenoliedzami, nama atjaunošanai ir vajadzīgs daudz lielāks finansējums, taču pašvaldības piešķirtā summa ir kā starta kapitāls atjaunošanas darbu uzsākšanai.

Lai gan nodegusī māja un garāža ir privātīpašums, Ogres novada pašvaldība, pamatojoties uz likuma «Par pašvaldībām» 21.panta pirmās daļas 27.punktu, šādos gadījumos ir tiesīga sniegt palīdzību, un deputāti vienbalsīgi nolēma piešķirt ugunsnelaimē cietušajiem finansiālu atbalstu divu tūkstošu eiro apmērā no budžeta līdzekļiem «Izdevumi neparedzētiem gadījumiem».

Jāpiebilst, ka sociālajos tīklos ar lūgumu pie līdzpilsoņiem sniegt palīdzību vērsusies arī ģimenes pārstāve Linda Geida, kura raksta: «Visa mūža ieguldījumi, dzīvesvieta, māja, kur dzīvoju jau no bērnības, nu ir gruvešos, pelnos un tikai atmiņās… Gribu lūgt ikvienu, kurš ir gatavs palīdzēt, ziedot jebkādā veidā, lai varētu sākt visu no jauna! Būsim priecīgi par jebkāda veida palīdzību, ne tikai finansiālu. Būsim pateicīgi arī par materiāliem – dēļiem, brusām, ķieģeļiem, blokiem utt.».

Numurs saziņai ar ugunsnelaimē cietušajiem: 20084996.

Ziedojuma rekvizīti: Linda Geida, LV21HABA0551038852892

Dzintra Dzene

Foto no personiskā arhīva