Pateicas iedzīvotājiem par atsaucību bezvēsts pazudušā zēna meklēšanā

[ A+ ] /[ A- ]

Ceturtdienas, 17.oktobra, pēcpusdienā plašsaziņas līdzekļus pāršalca satraucoša vēsts – no savām mājām Lielvārdē, Dievukalna ielā, izgājis un neatgriezies 11 gadus vecs zēns. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Ogres policijas iecirkņa darbinieki nekavējoties uzsāka mazgadīgā puisēna meklēšanu.

VP RRP Ogres policijas iecirkņa priekšnieks Vilnis Naglis stāsta, ka pazudušā meklēšanas pasākumos tika iesaistīti policijas iecirkņa darbinieki, meklēšanas nodaļas darbinieki no Rīgas, Ceļu policisti no Ogres un Rīgas, kā arī aicinājumam palīdzēt atsaucās gan NBS Gaisa spēki Lielvārdē, gan aptuveni 50 brīvprātīgie. Ņemot vērā pazudušā raksturojumu, lai neradītu lieku stresu, sākotnējā meklēšanas stadijā tika nolemts helikopteru neiesaistīt, bet, laikam ritot, lai pārmeklētu tuvējos mežu masīvus, gaisā tomēr pacēla arī helikopteru. Neraugoties uz nakts melnumu, soli pa solim tika pārmeklēta tuvāka un tālāka apkārtne. Par pazudušo informācija bija ievietota arī sociālajos tīklos. Ap pulksten diviem naktī no Kaibalas tika saņemta priecīga ziņa – zēns atradies!

Puisēnu ap pusnakti savas mājas pagalmā Kaibalā bija atradusi 76 gadus vecā Janīna Koroļenoka, kura sociālos tīklus nelieto, tāpēc nezināja, ka zēns tiek meklēts. Sieviete viņam deva pajumti, pabaroja un centās noskaidrot puisēna dzīvesvietu, lai varētu viņu nogādāt mājās. Kad tas neizdevās, sirmgalve sazinājās ar savu meitu – Gunu Bērziņu, un sievietes nolēma par atrasto zēnu informēt policiju.

«Vēlos sirsnīgi pateikties Janīnai Koroļenokai un Gunai Bērziņai, kuras nebija vienaldzīgas un palīdzēja pazudušajam zēnam veiksmīgi nokļūt drošībā. Liels paldies arī meklēšanas pasākumos iesaistīto dienestu darbiniekiem, NBS Gaisa spēkiem un ikvienam brīvprātīgajam, kurš, neraugoties uz vēlo nakts stundu, bija gatavs doties palīgā meklēt pazudušo. Pateicoties līdzcilvēku atsaucībai, nenotika nelaime – puisēns sveiks un vesels nonāca drošībā,» saka V.Naglis.

Dzintra Dzene