Pēc vairāku dienu meklējumiem Mārtiņš Dombrovskis joprojām nav atrasts

[ A+ ] /[ A- ]

«OVV» jau rakstīja, ka otrdien, 8.maijā, ap pulksten 11 no mājām Ogrē, Turkalnes ielā, izgāja 74 gadus vecais ogrēnietis Mārtiņš Dombrovskis, kurš līdz šim brīdim nav atgriezies. Sirmgalvja meklējumos iesaistījusies gan policija, gan arī brīvprātīgā pazudušo cilvēku meklēšanas organizācija «Bezvests.lv», kuras pārstāvji kopā ar iedzīvotājiem divas dienas pārmeklēja plašas teritorijas. Diemžēl meklēšana pagaidām nav vainagojusies panākumiem.

Mārtiņa Dombrovska meklējumos «Bezests.lv» devās gan pensionāra pazušanas dienā, 8.maijā, gan arī 10.maijā. Organizācijas «Bezvests.lv» pārstāve Svetlana Gintere stāsta, ka paralēli fiziskai pazudušā meklēšanai tika apzvanītas arī slimnīcas, taču tas pagaidām nav devis gaidīto rezultātu.

10.maijā «Bezvests.lv» brīvprātīgie uz Ogri devās pēc darba, pievakarē, lai turpinātu pazudušā pensionāra meklēšanu. «Meklēt devās neliela grupa – kinologi Guntis un Laila Skrodeļi ar suņiem, brīvprātīgie Eduards Matulis, Jurijs Meļņiks un instruktors Arts. Viņiem pievienojās vietēji iedzīvotāji, kuri jau trešo dienu neveiksmīgi meklēja savu pazudušo ģimenes draugu un tuvinieku. Arts vadīja 20 cilvēku grupu. Tika izstaigātas meža, vietām purvainas, apkaimes vietas, kā arī vietas, kuras bija aizaugušas ar garu zāli un krūmājiem. Jevgenijs Majorovs un Sergejs Dmitričenko – ar kvadriciklu, nobraucot vairāk nekā 20 kilometrus, pārbaudīja meža takas, gravas un grāvjus. 10.maijā saņemtā informācija no novērošanas kamerām pie veikala «TOP» Ogrē apstiprināja to, ko jau bija secinājuši kinologi – Mārtiņš Dombrovskis, iespējams, devies Mežezera virzienā. Tieši tāpēc meklēšanu 10.maijā brīvprātīgie veica tieši šajā apvidū. Kopumā kinologi nostaigāja aptuveni astoņus kilometrus un meklēšanas darbus turpināja līdz pat tumsai, pārbaudot apmēram 0,8 kvadrātkilometrus plašu teritoriju,» stāsta S.Gintere.

Skaitliski lielākā sastāvā un ar jauniem spēkiem M.Dombrovska meklēšana tika turpināta sestdien, 12.maijā.

Instruktors Arts stāsta, ka meklēšana sākās ap pulksten 11 no rīta. Strādāja divas meklētāju grupas. Pirmajā bija kinologi ar pieciem suņiem, kas pārbaudīja Mežezera apkārtni, tā krastus un visu piegulošo teritoriju, ieskaitot purvus un krūmājus. Pēc tam kinologu grupa devās uz Kalnājiem pārbaudīt meža ceļus un apkārtni. Diemžēl suņiem uziet pēdas neizdevās. Paralēli tam otra grupa, kurā bija aptuveni 25 cilvēki – brīvprātīgo organizācijas Bezvests.lv biedri no Rīgas, Jūrmalas un Ventspils, kā arī pazudušā tuvinieki un ogrēnieši, pārbaudīja meža teritoriju Mežezera apkārtnē. «Kopumā tika pārbaudīta teritorija aptuveni viena kvadrātkilometra platībā. Katrs brīvprātīgais nogāja vismaz 10 kilometrus. Lai arī laiks bija jauks, meklēšanai tas nebija piemērots, jo gaisa temperatūra brīžiem sasniedza 27 grādus un cilvēki svelmē nogura. Turklāt vietas, kuras pārbaudījām, lielākoties bija aizaugušas, nācās pievārēt bedres un šķērsot ūdens grāvjus. Neraugoties uz to, meklēšanas darbi turpinājās astoņas stundas, bet diemžēl arī šoreiz bez panākumiem. Pateicamies visiem, kas savā brīvajā laikā brīvprātīgi atbrauca un piedalījās cilvēka meklēšanā,» saka Arts.

Gan Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki, gan organizācijas «Bezvests.lv» pārstāvji, gan pazudušā tuvinieki turpina meklēt 74 gadus veco Mārtiņu Dombrovski, par kuru ziņu nav kopš 8.maija. Tāpēc ikviens, kas redzējis minēto vīrieti vai var sniegt jebkādu citu noderīgu informāciju saistībā ar viņa pazušanu, aicināts nekavējoties zvanīt policijai pa tālruni: 110, 65002400; 26653677 vai «Bezvests.lv» uz tālruni 22 084 084.

Dzintra Dzene