Pie Ogres slimnīcas izbūvēts jauns stāvlaukums 21 automašīnai

[ A+ ] /[ A- ]

Par jauno stāvlaukumu priecājas (no kreisās) SIA «Ogres rajona slimnīca» Saimniecības daļas vadītāja Skaidrīte Vucina, Dainis Širovs, Egils Helmanis un SIA «Ogres rajona slimnīca» galvenā māsa Sandra Žaunerčika.

Par jauno stāvlaukumu priecājas (no kreisās) SIA «Ogres rajona slimnīca» Saimniecības daļas vadītāja Sandra Aleksejeva, Dainis Širovs, Egils Helmanis un SIA «Ogres rajona slimnīca» galvenā māsa Sandra Žaunerčika.

Nepilnu trīs nedēļu laikā pie SIA «Ogres rajona slimnīca» Ogrē, Miera ielā, tapis jauns bruģēts stāvlaukums, kur medicīnas iestādes apmeklētāji ērti var novietot savus transportlīdzekļus.

SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs stāsta, ka stāvvietu trūkums izjusts jau sen, jo ar katru gadu pieaug slimnīcas un tās ambulatorās nodaļas apmeklētāju skaits, daudzi no kuriem ierodas ar savu personisko transportu. «Mums izveidojies ļoti labs sadarbības modelis ar Ogres novada pašvaldību, kura izbūvēja gājēju celiņu līdz pansionātam, savukārt slimnīca par saviem līdzekļiem un uz savas zemes Miera ielā ir izbūvējusi jaunas autostāvvietas. Par saviem līdzekļiem esam uzstādījuši arī jaunus apgaismes stabus, un daļēji pašvaldība palīdzēja ar pieslēgumiem, kā arī ir solījusi gar šo stāvvietu atjaunot asfalta segumu. Līdz ar to izveidosies vēl viens sakopts pilsētas stūrītis. Darbus veica SIA «Forestri Juniors», un stāvvietas izmaksas ir 36,21 eiro kvadrātmetrā. Pagājušajā gadā mūsu ambulatoro veselības iestādi apmeklēja 79 tūkstoši klientu, bet stacionāru – pieci tūkstoši, tātad tie ir aptuveni 84 tūkstoši cilvēku, kas ik gadu izmanto šīs iestādes pakalpojumus. Turklāt piedāvājam aizvien jaunus pakalpojumus kā, piemēram, bērnu kardiologa konsultācijas, un apmeklētāju skaitam ir tendence pieaugt. Redzējām, ka mašīnām ir aizvien grūtāk izbraukt un, lai nebūtu tā, ka autotransports novietots pārlieku tuvu medicīnas iestādei, lai motoru rūkoņa un izplūdes gāzes neradītu neērtības tiem cilvēkiem, kas šeit atgūst veselību ārstējoties slimnīcā, stāvvietu izbūvējām Miera ielā. Manuprāt, tas ir optimāls risinājums, turklāt, izzāģējot krūmus un nokaltušos kokus, tagad labi pārredzama ir arī stāvvieta pie kādreizējās poliklīnikas ēkas. Iepriekš apmeklētāji to maz izmantoja, jo, kā jau minēju, stāvvietu aizsedza krūmi un tā bija slikti apgaismota,» skaidro D.Širovs.

Jautāts, vai SIA «Ogres rajona slimnīca» tuvākajā nākotnē ir arī kādi plāni attiecībā uz kādreizējo poliklīnikas ēku, D.Širovs norāda, ka šobrīd ēka tiek uzturēta un lielākoties izmantota saimnieciskām vajadzībām.

«Savulaik pašvaldība Ogrē pārdeva veco tautas namu, jo domāja, ka tas nebūs vajadzīgs, pārdeva bērnudārzu, ko vēlāk atpirka par bargu naudu, pārdeva estrādi. Mēs nevēlamies iet šādu ceļu. Domāju, ka ar sabiedriskajām ēkām steigties nevajag – nāks laiks, nāks padoms. Vecā poliklīnikas ēka gaida savu kārtu, un arī tai ar laiku tiks rasts pielietojums, tāpat kā notika ar slimnīcas vecajām ēkām, kur tagad izveidots pansionāts,» saka D.Širovs.

«Pašvaldība ļoti pozitīvi ir novērtējusi slimnīcas vadības un kolektīva saimniekošanu. Pateicoties D.Širova un personāla aktivitātēm, ir izdevies saglabāt slimnīcu kā tādu. Tas ir būtiski iedzīvotajiem gan darba vietu ziņā, gan arī tajā, ka pakalpojumus viņi var saņemt tuvāk dzīvesvietai. Šobrīd paveikto infrastruktūras uzlabošanā vērtēju ļoti pozitīvi, jo tas ir arī drošības jautājums. Ir ļoti svarīgi, lai ikviens pilsētā varētu justies droši, lai satiksme un pārvietošanās būtu droša. Tagad šeit ir izbūvēta ērta stāvvieta, ir apgaismojums un pa celiņu var nonākt līdz slimnīcai vai poliklīnikai. Tas ir piemērs, ka ne tikai pašvaldībai kaut kas jādara, bet arī iestāde var izrādīt iniciatīvu un, kopīgi kooperējoties, – katram paveicot savu posmu, vide paliek pieejamāka un drošāka,» saka Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Tautsaimniecības, tūrisma un sporta jautājumos Egils Helmanis.

«Domāju, ka nākamos piecus gadus mums par stāvvietām vairs nebūs jāuztraucas. Arī slimnīcas otrā pusē ir paplašināta medicīnas darbinieku stāvvieta, lai viņu auto uz visu dienu neaizņemtu apmeklētājiem paredzētās stāvvietas,» saka D.Širovs.

Dzintra Dzene

 

Dzintras Dzenes foto