Pirmdien bērnudārzā «Riekstiņš» skanēs mazuļu čalas

[ A+ ] /[ A- ]

Bērnudārza «Riekstiņš» atklāšanu ar nepacietību gaidīja daudzu mazuļu vecāki un nu steidz iepazīt jaunās telpas.

Vakar, 7.oktobrī, durvis vēra Ogres novadā pēc skaita jau desmitā pirmsskolas izglītības iestāde jeb bērnudārzs «Riekstiņš», kurā jau no pirmdienas, 11.oktobra, ik dienu skanēs 119 mazuļu smiekli un čalas.

Uz svinīgo bērnudārza atklāšanu bija ieradušās Ogres novada domes amatpersonas, Reģionālās attīstības aģentūras, novada izglītības un sporta nodaļas pārstāvji, Ogres pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājas, kā arī tie laimīgie vecāki, kuru bērni jau pirmdien sāks savas gaitas jaunajā bērnudārzā Ogrē, Nogāzes ielā 6.

«Meitai šobrīd ir trīs ar pusi gadiņu, līdz šim viņu pieskatīja auklīte. Mums mājās ir arī zīdainītis, un, protams, meitai gribas vairāk laika pavadīt savu vienaudžu pulciņā, tāpēc viņa ļoti priecājas par iespēju apmeklēt bērnudārzu,» stāsta Jūlijas mamma Sofija Boženova. Bērnudārzu apmeklēs arī pusotru gadu vecā Enija. «Man ir prieks, ka nevajadzēja ilgi gaidīt rindā uz vietu bērnudārzā. Jau pēc otrās pārreģistrācijas saņēmām priecīgu ziņu, ka arī mūsu meitiņai šeit ir vieta. Domāju, ja nebūtu uzcelts «Riekstiņš», vietu bērnudārzā mums nāktos gaidīt vēl ilgi, bet tagad man būs iespēja sākt strādāt,» saka Enijas mamma Monta Naumova. «Mēs plānojām laist meitu bērnudārzā, kad viņa būs sasniegusi divu gadu vecumu, un tā arī ir sanācis. Alisei šobrīd ir divi gadi un divi mēneši, un viņa varēs apmeklēt bērnudārzu. Īpašs prieks, ka šis dārziņš ir tuvu mūsu dzīves vietai,» stāsta māmiņa Aiva Grīslīte.

Vieglāk būs arī četrus gadus jaunā Adriāna Madžuļa vecmāmiņai. «Adriāna vecāki ir ļoti aizņemti, un lielākoties laiku ar mazdēlu pavadu es. Lai arī ir nedaudz uztraucies, Adriāns ar prieku gaida brīdi, kad atkal varēs apmeklēt bērnudārzu, jo šeit būs jauni draugi. Uz Ogri pirms gada pārcēlāmies no Rīgas. Tur Adriāns jau gāja dārziņā, bet Ogrē viņam līdz šim tādas iespējas nebija, un mazdēls ļoti pārdzīvoja. Protams, ka puisēnam ar mani nav tik interesanti kā ar vienaudžiem, turklāt viņam ļoti patīk dziedāt un dejot,» stāsta Adriāna vecmāmiņa.

Bērnudārza svinīgajā atklāšanā klātesošos ar muzikālu priekšnesumu iepriecināja Manguļu ģimene. Savukārt bērnudārza «Riekstiņš» vadītāja Vita Kravale aicināja jaunajās telpās, līdzi ņemot visas savas labās domas un sirds siltumu. Bērni un viņu vecāki varēja iepazīties ar telpām un saviem grupas biedriem, bet bērnu dārza vadītāja pateicās visiem, kas pielikuši savu roku šī projekta tapšanā.

«Lai mēs no ERAF varētu saņemt un šajā bērnu dārzā ieguldīt vairāk kā miljonu latu, tas bija liels darbs, kas no malas ne vienmēr ir redzams. Viena lieta ir uzbūvēt, bet otra – nonākt līdz tam, lai šī nauda būtu. Tas ir komandas darbs, un mani patiesi iepriecina rezultāts,» izsakot pateicību par labu sadarbību, atzina Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārstāvis Māris Krastiņš. «Celtnieki ir labi pastrādājuši un dod savam darbam garantiju vismaz 10 gadus, bet svarīgākais ir tas, ka visa garā procesa rezultāts nu ir nodots jaunās vadītājas un personāla rokās. Atliek vien novēlēt, lai šīs telpas patiesi piepilda mūsu sirds siltums, lai pietiek tā entuziasma, lai ir sapratne un sastrādāšanās, lai saulīte vienmēr iespīd logos un apliecina, ka šis darbs nav bijis velts,» sacīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs.

«OVV» jau rakstīja, ka PII «Riekstiņš» paredzētas septiņas grupas, no tām divas silītes grupas bērniem vecumā no pusotra līdz trim gadiem. Trīs grupas trīsgadīgajiem mazuļiem, viena četrgadīgajiem un viena piecus līdz sešus gadus veciem bērniem.

Dzintras Dzenes foto