Policija, radinieki un Bezvests.lv meklē pazudušo Mārtiņu Dombrovski

[ A+ ] /[ A- ]

Mārtiņš Dombrovskis.

Otrdien, 8.maijā, pēc radinieku teiktā, ap pulksten 11 no mājām Ogrē, Turkalnes ielā, izgāja 74 gadus vecais ogrēnietis Mārtiņš Dombrovskis un līdz šim brīdim nav atgriezies. Sirmgalvja meklēšanā iesaistījušies gan policijas darbinieki, gan vīrieša tuvinieki, kā arī brīvprātīgā pazudušu cilvēku meklēšanas organizācija Bezvests.lv. Diemžēl meklēšana pagaidām nav devusi panākumus.

M.Dombrovskis pēdējo reizi redzēts pazušanas dienā ap pulksten 10 no rīta, pirms iziešanas no mājām. Viņam līdzi nav bijis ne telefona, ne dokumentu, paņēmis tikai cimdus. Iespējams, devies Mežezera virzienā.

Brīvprātīgās pazudušu cilvēku meklēšanas organizācijas Bezvests.lv pārstāve Svetlana Gintere informē, ka organizācijā vērsās vīrieša tuvinieki un pazudušā meklēšana uzsākta jau tās pašas dienas vakarā ap pulksten 19, iesaistot trīs kinologus un suņus. «Uz Ogri devās mūsu organizācijas pārstāvji – Konstantīns Mihailovs ar suni Dekamerons, Laila Skrodele ar suni Jūle un Guntis Skrodelis ar Dorisu. Tika pārbaudīts iespējamais pensionāra pārvietošanās maršruts. Viens no kinologiem ar suni devās pa pēdām no vīrieša dzīves vietas cauri meža masīvam un iznāca pie Mežezera, tālāk pēdas pazuda. Otrs kinologs ar suni pārbaudīja vīrieša ikdienas pastaigu maršrutu, bet arī bez rezultātiem. Paralēli tika sagatavoti paziņojumi par vīrieša pazušanu, ko tuvinieki izlīmēja Ogrē. Atsaucoties uz šiem paziņojumiem, nākamajā dienā tika saņemta informācija par iespējamo vīrieša atrašanās vietu. Tā operatīvi tika pārbaudīta, taču neguva apstiprinājumu. Ar tuviniekiem pastāvīgi tiek uzturēti sakari, un pārbaudīts katrs informācijas pavediens. Nolemts, ka atsevišķi iecirkņi jāpārmeklē rūpīgāk dienas laikā, un Bezvests.lv pārstāvji uz Ogri plāno doties brīvdienās, lai turpinātu vērienīgus meklēšanas pasākumus,» skaidro S.Gintere.

Trešdien, 9.maija pievakarē, bezvēsts pazudušā vīrieša meklēšanā, atsaucoties sociālajos tīklos izplatītajam aicinājumam, iesaistījās arī aptuveni 50 ogrēnieši, bet diemžēl bez panākumiem.

Mārtiņa Dombrovska meklēšana turpinās. Viņa pazīmes: augums 170 centimetri, kalsna, vāja miesas būve, mati reti, gaiši – sirmi, četras dienas neskūts sirms sejas apmatojums, gaita ļoti lēna, pārvietojās sakumpis. Veselības stāvokļa dēļ viņš slikti orientējas apkārtējā vidē, runa var būt neskaidra, balss klusa.

Bija ģērbies: smilšu krāsas – bēšā vasaras virsjakā, rūtainā (sarkanā ar melnu) kreklā, melnās sporta biksēs ar izteiktu vienu baltu svītru, kājās – vilnas zeķes un melni apavi ar klipšiem šņoru vietā, galvā gaiša cepure ar nagu. Iespējams, nēsā brilles, rokās siltie cimdi.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki aicina ikvienu, kas redzējis minēto vīrieti vai var sniegt jebkādu citu noderīgu informāciju saistībā ar viņa pazušanu, nekavējoties zvanīt policijai pa tālruni: 110, 65002400; 26653677 vai Bezvests.lv pa tālruni 22 084 084.

Dzintra Dzene

Foto no «OVV» arhīva