Rīkos seminārus par atbalstu daudzdzīvokļu māju atjaunošanai

[ A+ ] /[ A- ]

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum un Būvniecības valsts kontroles biroju februārī un martā organizēs 35 seminārus 21 Latvijas pilsētā par ES fondu atbalsta saņemšanu daudzīvokļu ēku atjaunošanai, aktualitātēm būvniecības normatīvajā regulējumā un kvalitatīva būvniecības procesa nodrošināšanu, informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa. 28.februārī trīs šādi semināri notiks arī Ogrē.

Ekonomikas ministrijas mērķis ir pirms šā gada būvniecības sezonas sākšanās informēt būvniecības procesa dalībniekus par aktualitātēm normatīvajā regulējumā, lai jaunuzceltās un atjaunotās ēkas būtu kvalitatīvas un to īpašniekiem kalpotu pēc iespējas ilgāk. Tāpat tiks sniegta informācija par ēku atjaunošanas projektu īstenošanas posmiem, kā arī pieejamo ES fondu atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās.

Uz šiem semināriem aicināti daudzdzīvokļu ēku dzīvokļu īpašnieki un namu pārvaldnieki. Ogrē 28.februārī trīs semināri notiks vienlaikus, tie sāksies pulksten 11.00. Ogres novada pašvaldības administrācijas ēkā (Brīvības ielā 33) paredzēts seminārs «Daudzdzīvokļu māju renovācija. Kvalitatīva būvniecība un Eiropas Savienības fondu piesaiste», tajā pašā adresē vēl viens seminārs – «Izmaiņas būvniecības regulējumā un vides pieejamība». Ogres novada Kultūras centra Teātra zālē (Brīvības ielā 15a) notiks seminārs «Biežāk uzdotie jautājumi ēkas būvniecības un atjaunošanas procesā».

Semināros Attīstības finanšu institūcijas «Altum» pārstāvji informēs par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes programmas nosacījumiem, pieredzi un ieteiks, kā kvalitatīvi un sekmīgi īstenot ēku atjaunošanas projektus. Savukārt Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāvji semināra laikā sniegs padomus atbilstošu būvmateriālu izvēlei, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki atgādinās par Ugunsdrošības noteikumu ievērošanu daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās. Ekonomikas ministrijas pārstāvji informēs par pēdējā laikā veiktajām izmaiņām būvniecības normatīvajā regulējumā un vides pieejamības prasībām, savukārt Būvniecības valsts kontroles biroja eksperti informēs par būvniecības ieceru un būvprojektu izskatīšanu un e-saskaņošanu Būvniecības informācijas sistēmā. Tāpat Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāvji informēs par prioritārajiem uzraudzības pasākumiem 2019.gadā, un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki informēs par atkāpju no būvnormatīvu ugunsdrošības prasībām saskaņošanas procesu. Būvniecības valsts kontroles birojs informēs par ēkas būvniecības atļauju saņemšanu, ēku energosertifikātiem un to nozīmi ēku būvniecības un atjaunošanas procesā, kā arī par būvdarbu veikšanu, kvalitātes kontroli un ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.

Detalizētāka informācija par visu semināru norises vietām, dienas kārtībām un reģistrēšanos dalībai tajos pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē. Papildu informāciju var saņemt Ekonomikas ministrijā (dzivosiltak@em.gov.lv, 67013240). Jaunumiem par ēku energoefektivitāti var sekot līdzi arī sociālajos tīklos: twitter.com/siltinam un facebook.com/dzivosiltak.

Agate Gavare