Sākti autoceļa pārbūves darbi posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei

[ A+ ] /[ A- ]

Sākti pārbūves darbi uz autoceļa Inčukalns –Ropaži –Ikšķile (P10) posmā no Tīnūžiem līdz Ikšķilei aptuveni piecu kilometru garumā.

Būvdarbu laikā paredzēts izbūvēt jaunu salturīgu slāni un šķembu pamatni, sakārtot ūdens novades sistēmu un ieklāt divas asfalta kārtas. Augstspiediena gāzesvadam autoceļa šķērsojuma vietā izbūvēs apvalkcauruli, bet Ikšķilē – lietus ūdens novades sistēmu un apgaismotu gājēju celiņu, kā arī pārbūvēs gājēju pāreju dzelzceļa pārbrauktuves zonā.

Autoceļa būvdarbus veic SIA «Ostas celtnieks» par līgumcenu 4,583 miljoni eiro ar PVN, ko sedz valsts budžets, savukārt gājēju celiņa izbūvi apmaksā Ikšķiles novada pašvaldība. Atbilstoši līgumam darbiem atvēlētas 210 kalendārās dienas, un, ņemot vērā ziemas pārtraukumu, tie tiks pabeigti nākamgad.

Būvdarbu sākums – no rotācijas apļa krustojumā ar autoceļu Ulbroka –Ogre (P5) Ikšķiles virzienā. Šoruden tur paredzēti līdz trim ar pagaidu luksoforiem regulēti posmi, kas šajā ceļā pavadīto laiku varētu pagarināt par 20 minūtēm.