Satiksmes drošībai jauna kampaņa – «Nebrauc autā!»

[ A+ ] /[ A- ]

VAS «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) uzsākusi jaunu informatīvo satiksmes drošības veicināšanas kampaņu «Nebrauc autā!». Ar tās palīdzību transportlīdzekļu vadītājiem tiks atgādināts, kas jāņem vērā, veicot dažādus manevrus un ko nozīmē ceļa horizontālais apzīmējums.

Teju puse autovadītāju atzīst, ka, veicot apdzīšanas manevru, tā vidū viņiem ir gadījies attapties, ka nav pietiekami labi novērtēta situācija uz ceļa. Apdzīšana ir viens no bīstamākajiem manevriem uz autoceļa, un neveiksmīga apdzīšana ir viens no iemesliem smagiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iet bojā cilvēki. Apdzīšana ir bīstamākais manevrs uz ceļa, kas prasa no autovadītāja koncentrēšanos, teicamas braukšanas iemaņas, kā arī perfektu Ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanu. Raugoties no satiksmes drošības viedokļa, ne mazāk nozīmīga ir arī pareiza krustojumu šķērsošana un ceļu horizontālo apzīmējumu ievērošana.

Aizvadītajā gadā Latvijā notika 82 ceļu satiksmes negadījumi ar bojāgājušajiem, kuros dzīvību zaudēja 96 cilvēki. Teju pusē jeb 38 no šiem negadījumiem bija vairāku transportlīdzekļu sadursmes. Analizējot avāriju iemeslus, 25 gadījumos konstatēta iebraukšana pretējā braukšanas joslā, bet septiņos gadījumos – priekšrocības zīmes neievērošana krustojumā.