Sācies mūsdienu pasaku laiks…

[ A+ ] /[ A- ]

Rakstu iesaku lasīt ar smaidu sejā. Ir laiks, kad katra partija cenšas paspīdēt ar saviem panākumiem un pateikt to sliktāko par pārējiem, tāpēc pirmsvēlēšanu periodā daudz no teiktā vajag uztvert kā mūsdienu pasakas.

Visvairāk tiek Zatleram un viņa partijai, kur gandrīz nekas neesot labs – ne programma, ne cilvēki, ne reformas. Patiesi, īsti nezinām, cik spējīgi būs zatlerieši kaut ko mainīt sasmakušajā pīļu dīķī, taču labi zinām, kādus kalnus nostūmuši esošās zināmās, ilgi darbojošās partijas un to ministri.

Sola visi. Vispirms ZZS, tad SC sūta ziņu Valsts prezidentam, prasot steidzīgi lemt par pensiju indeksāciju. Nav svarīgi, ka paši deputāti ir brīvlaisti un budžetu skatīs un apstiprinās jaunā valdība. Cerībā uz vēlētāju apmuļķošanu tiek solīts, kā saka, uz visu banku.

Bijušie un esošie ministri gan apgalvo, ka mums esot labākā pensiju sistēma, kur vieni strādājošie tik labi, ka ar savu algu pāris gadu laikā tikuši pie pensijas tūkstošiem, bet lielākā daļa, strādājot visu mūžu, nesasniedz pat iztikas minimumu.

ZZS frakcijas vadītāja A.Brigmaņa runas spējas zināmas jau no partijas pirmā sekretāra amata. Tagad viņš apgalvo, ka ar budžetu nav tik slikti, lai pensijas nevarētu indeksēt, jo viņi taču to solījuši! Mazāk tiek runāts par bērniem, jo tie taču nav vēlētāji.

SC vadītājs J.Urbanovičs apgalvoja, ka daudz pētījis un lasījis materiālus par vēsturi. Izrādās, ka pat nezina vārda „okupācija” nozīmi un to, ka apzīmējums attiecas tikai uz valsti, ne civiliedzīvotājiem un jēdziens „okupanti”, tāpat kā fašisti, ir vien neizglītotu cilvēku apsaukāšanās, nevis valsts politika. Iznāk, ka SC politiķi uztur spriedzi krieviski runājošo vēlētāju vidū.

Ikviens, kurš saskāries ar veselības problēmām, zina arī to, kādus uzlabojumus veikuši iepriekšējie un esošais veselības ministrs. Ja tev ir nauda, vari saņemt vislabāko ārstniecību ne tikai Latvijā, arī jebkur pasaulē. Pārējiem atliek vien sēdēt pieņemšanā pie ārsta, kamēr zāļu aģentūras darbinieki ar zāļu paraugiem reklamējas ārstu kabinetos. Brigmaņa kunga runas par smagajām un vieglajām ministrijām ir smieklīgas. Izcenojumi speciālistu pieņemšanā ir sarakstīti pēc principa: jo dārgāk, jo labāk. Kurš no veselības ministriem ir izanalizējis, vai nauda tiek izlietota tur, kur patiesi vajadzīga? Veselības nozari var saukt par smagu tāpēc, ka tur naudas apgrozība ir milzīga: budžets + pacienti + zāles + aploksnes.

Nupat arī Ogres novada deputāti skaistāko māju pilsētā atdeva Ikšķilei. Iemesls? Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes kontrolieru vajadzībām. Iespaidīgā iestāde ar tik smalku nosaukumu izvietota trīs ēkās un laikam arī ZZS smagās ministrijas pārraudzībā. Vien jādomā, vai patiesi arī Rīgā sāks audzēt kviešus, bet Ogres novada kapu jautājuma atrisināšanai palīdzība būs jāprasa SC, jo zemes nav…

Nākamais zemnieku ministram ir smagums ap kompāniju AirBaltic, kur notikumus varētu aprakstīt kā Šekspīra lugās. Izskatās, ka tur tiek darīts viss, lai privātie akcionāri vairotu savu kapitālu un kaut kas atlec arī likuma rakstītājiem.

Varbūt lētās biļetes vajadzīgas lidojumiem uz Briseli, lai labāk apspriestu, kā likvidēt cukura ražošanu, kuģniecības smalko privatizāciju, lai Šķēle, aizlidojot uz Kijevu, nejauši satiktos ar Fliku un Šleseram nodrošinātu bezmaksas lidojumus. Neviens nav izskaidrojis Flika kungam, ka Valsts prezidents, tāpat kā karogs, ir cienījams un runas par viņa lidojumiem liecina par ētikas robiem Flika audzināšanā, kā arī par necieņu pret Latvijas Valsti.

Lēti lidot laikam vēlas arī SC deputāti, lai sameklētu valstis, kurās ir divvalodība, un tad par to skaļi runātu Latvijā. Varbūt lai ir drusku neērtības un dārgāki lidojumi, jo igauņi taču tāpēc, ka nav savas lidkompānijas, nedzīvo vien mājās. Mazāk lidodami, paši izdomājuši, kā gudrāk vadīt valsti.

Ar smagajām un vieglajām ministrijām ir tāpat kā ar kabatas maku. Ja tas patukšs, nevarēsi ne skoloties, ne ārstēties, ne vecākiem palīdzēt.

Televīzijas debates parāda, ka tukšvārdības ir vēl vairāk kā agrāk. Kā, tik labi, gudri, godīgi strādājot, esam tikuši pie tik liela valsts parāda (5,2 miljardi), neviens neņemas pat pieminēt, kur nu vēl izskaidrot!