Siguldas puses bērnudārzos konstatēta zarnu infekcija

[ A+ ] /[ A- ]

Septembra pirmajā pusē Siguldas pilsētas un tās apkārtnes piecās pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) 23 cilvēkiem, tostarp 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem, konstatēti zarnu infekcijas simptomi, informē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

PVD notikušā kontekstā veic apjomīgas pārbaudes, par kuru rezultātiem ziņos, tiklīdz tie būs. Primāri pārbaudes notiek pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās konstatēti saslimšanas gadījumi, kā arī tiek pārbaudīts uzņēmums «Baltic Restaurants Latvia», kas nodrošina ēdināšanu visos notikumā iesaistītajos bērnudārzos. Papildus PVD pārbaudīs arī pārējās Siguldas izglītības iestādes, kurās saslimšanas gadījumi nav konstatēti. Vienlaikus ar iepriekš minētajām pārbaudēm PVD veic pārbaudes arī uzņēmumos, kas Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm piegādājuši svaigus augļus un dārzeņus.

«Baltic Restaurants Latvia» nodrošina audzēkņu ēdināšanu arī virknē Ogres izglītības iestāžu – Jaunogres vidusskolā, Ogres 1.vidusskolā, PII «Zelta Sietiņš», «Cīrulītis», «Dzīpariņš», «Saulīte», «Strautiņš», «Sprīdītis» un «Riekstiņš». Nekāda informācija par infekcijas gadījumiem Ogrē nav fiksēta.

Ritvars Raits