Šogad Ēnu diena notiks 14.februārī

[ A+ ] /[ A- ]

Ēnu dienas pasākums, kas ir visā pasaulē atpazīstama un atzīstama karjeras izglītības programma 1.-12.klašu skolēniem, kura laikā bērni un jaunieši apmeklē kādu darba vietu un vairāku stundu laikā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu, šogad Latvijā notiks 14.februārī. Ēnu dienas mērķis un uzdevums ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties sev atbilstošu nodarbošanos un attiecīgi sagatavoties darba tirgum.

Ēnu devēji aicināti reģistrēt savas vakances tiešsaistes karjeras izglītības biržā skolu jauniešiem – portālā www.enudiena.lv – līdz 2.februārim. Savukārt kopš 16.janvāra pieteikšanos piedāvātajām vakancēm uzsākuši skolēni – potenciālie ēnotāji, viņu pieteikumi tiks pieņemti līdz 9.februārim. Darba devēji ir aicināti nekavēties ar pieteikumiem – jo agrāk vakance ir publicēta portālā, jo lielākas izredzes tai ir sapulcināt lielāku skolēnu pieteikumu skaitu, kas nodrošina darba devējam plašākas atlases iespējas.

18.janvārī, piemēram, no Ogres novada bija reģistrējies tikai viens ēnu devējs – «Fazer Latvija», kas nodarbojas ar maizes, svaigi ceptu mīklas izstrādājumu un kūku ražošanu. «Fazer Latvija» ēnotājiem piedāvā desmit vakances. Desmit vakances piedāvā arī Lielvārdes novada pašvaldība, bet Ikšķiles novadā 18 vakances reģistrējis Ogres tehnikums. Ķeguma novadā pagaidām neviens darba devējs nav izteicis vēlēšanos 14.februārī redzēt pie sevis ēnotājus.

Ritvars Raits