Šogad tituls «Gada ogrēnietis 2017» piešķirts četriem pretendentiem

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldības 16. novembra domes sēdē deputāti akceptēja lēmumprojektu par apbalvojuma «Gada ogrēnietis 2017» piešķiršanu četriem no kopumā sešiem izvirzītajiem pretendentiem – Jurijam Lanavojam, Adrijai Upeniecei, Gunitai Bičulei un Artūram Visockim – Rubenim.

Ogres novada Sociālā dienesta dienas centra «Saime» personām ar intelektuālās attīstības traucējumiem un psihiskām saslimšanām vadītājam Jurijam Lanovojam apbalvojums piešķirts nominācijā «Sociālais darbs».

Sociālajā dienestā viņš sāka strādāt 2003.gada novembrī par sociālo aprūpētāju, bet pēc gada – par kokapstrādes nodarbību vadītāju. Viņš uzsāka studijas Latvijas Kristīgajā akadēmijā, kur ieguva karitatīvā sociālā darbinieka kvalifikāciju. Dienas centru J.Lanavojs vada kopš 2007.gada. Savu darbu viņš dēvē par misiju, kalpošanu cilvēkiem. Apbalvojumam J.Lanovoju ieteica Ogres novada Sociālā dienesta darbinieki.

Nominācijā «Kultūra» apbalvojums piešķirts Gunitai Bičulei, Ogres novada Kultūras centra Jauniešu kora «Impulss» galvenajai diriģentei. Koris dibināts 2012.gadā, kopā pulcējot vairāk nekā 40 dziedošus dalībniekus. Kolektīva panākumu sarakstā ir 2014.gadā Rīgā Pasaules koru olimpiādē izcīnītais Zelta diploms, 2015.gadā izcīnītā pirmā vieta konkursā «Sudraba zvani». Latvijas koru skatēs koris ieguvis trīs pirmās pakāpes un divus augstākās pakāpes diplomus. Apbalvojumam G.Bičuli pieteikuši Ogres novada Kultūras centra darbinieki.

Savukārt nominācijā «Labdarība» apbalvojums piešķirts Suntažu pagasta iedzīvotājai Adrijai Upeniecei, kuru par «Gada ogrēnieti» izvirzījuši pagasta iedzīvotāji.

«Tas, ko Adrija ir darījusi un joprojām nesavtīgi dara, ir rūpes par līdzcilvēkiem, kam grūtās dzīves situācijās ir vajadzīga palīdzība, mīlestība un ticība saviem spēkiem,» rakstīts pieteikumā. Vairāk nekā desmit gadus A.Upeniece ir strādājusi maiznīcā «Fazer Latvija», bet aizgājusi no darba, lai ikdienā būtu kopā un koptu, atbalstītu slimo draudzeni Montu un uzņemtos rūpes par viņas astoņgadīgo meitu. Montas dzīvība izdzisa šī gada martā, Adrija ar ģimeni savās mājās pieņēmusi un rūpējas par draudzenes meitu. Pagājušā gada beigās Adrija uzņēmās palīdzēt citai draudzenei un bijušajai kolēģei, vientuļai trīs mazgadīgu bērnu mammai, kura pēc insulta ir daļēji zaudējusi kustības spējas.

Nominācijā «Sports» apbalvojums piešķirts Artūram Visockim – Rubenim, basketbola kluba «Ogre» trenerim. Viņš Ogres sporta un basketbola dzīvē spējis ieviest pozitīvas pārmaiņas – devis iespēju komandas spēlētājiem attīstīties profesionāli pie trenera, kurš šajā gadā strādājis gan ar sieviešu, gan vīriešu nacionālo izlasi. Treneris prot iedvesmot un motivēt komandu uz veiksmīgu komandas darbu, māk vienmēr atgādināt par svarīgākajām vērtībām dzīvē un laukumā. Šajā sezonā Ogres komanda A.Visocka – Rubeņa vadībā ir kļuvusi īpaši populāra, veiksmīgi uzsākot sezonu ar uzvaru pār pagājušā gada čempioni – VEF komandu. Komanda veiksmīgi turpināja sezonu, gūstot sešas uzvaras septiņās spēlēs. Pagājušajā un šajā sezonā komanda startēja arī Baltijas basketbola līgā, nesot Ogres vārdu ārpus valsts robežām.

Apbalvojumi «Gada ogrēnietis 2017» tiks pasniegti Latvijas Republikas 99. gadadienas pasākumā 18.novembrī pulksten 19 Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē.

Marta Poga