Šomēnes sāksies militārās mācības «Namejs 2018»

[ A+ ] /[ A- ]

20.augustā sāksies un līdz 2.septembrim turpināsies Latvijā līdz šim vērienīgākās militārās mācības «Namejs 2018», kas norisināsies visā valsts teritorijā, informē Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Militārajās mācībās tiks pārbaudītas valsts aizsardzības spējas, NBS štābu spēja vadīt vienības un realizēt plānošanas procesus, militāristu spēja sadarboties ar policiju un robežsardzi, kā arī pildīti citi uzdevumi. Piemēram, viens no mācību scenārijiem paredz spontānu nemieru likvidēšanu Jēkabpilī un Valmierā.

Visā Latvijā būs ļoti liela militāristu mobilitāte. Pa satiksmes ceļiem pārvietosies mūsu armijas mobilās platformas, tehnika un kājnieku vienības. Būs arī uzdevumi gan jūras spēkiem, gan gaisa spēkiem. Mācības būs saistītas ar skaļu troksni, par ko NBS jau iepriekš atvainojas, bet kaujas munīcija ārpus poligoniem un šautuvēm netiks izmantota. Kaujas šaušanas vietās dežūrēs ugunsdzēsēji, lai nepieļautu tādu ugunsgrēka izcelšanos, kāds pirms kāda laika notika Ādažu poligonā.

Par atsevišķiem militāro mācību pasākumiem novadu teritorijā noteikti informēs pašvaldības. Piemēram, Ķeguma novada pašvaldība jau brīdinājusi savus iedzīvotājus par to, ka Ķeguma pilsētā un Ķeguma novada pagastu teritorijā plānots veikt treniņu lidojumus zemā augstumā ar helikopteriem Mi-17 un UH-60. Treniņu lidojumi notiks kā diennakts gaišajā, tā arī tumšajā laikā.

Ritvars Raits