Sterilizētas kaķenītes meklē jaunu mājvietu

[ A+ ] /[ A- ]

I.Melne (tel. 28328862) aicina atsaukties visus, kuriem nav vienaldzīgs kaķu liktenis un kuri gatavi dot pajumti divām sterilizētām kaķenītēm un bez saimnieces palikušajam runčukam.

«Ogres Vēstis Visiem» redakcijā ar izmisīgu saucienu pēc palīdzības vērsās ogrēniete Irēna Melne, kura dzīvo Ogrē, Ausekļa prospektā 8. Sievietei sāp sirds par divām pieradinātām, sterilizētām kaķenītēm, kuras līdz šim mita nama pagrabtelpās, bet nu ir palikušas bez mājvietas.

Irēnas kundze stāsta, ka pēc mājas vecākās ierosinājuma ir aizmūrēti pagrabtelpas logi, lai kaķenītes tur vairs nevar iekļūt. Vasarā uzņēmīgā kundze bija pat savākusi nama kāpņu telpas iedzīvotāju parakstus, kuri apliecināja, ka neiebilst pret abu iepriekšminēto kaķu mitināšanos pagrabtelpās. Melnes kundze ar iesniegumu un lūgumu rast minētajai situācijai risinājumu vērsusies dažādās instancēs – «Dzīvnieku SOS», P/A «Mālkalne» un arī Ogres novada domē, bet līdz šim bez panākumiem – nedēļas sākumā pagrabtelpas logi tika aizmūrēti.

«Man ļoti sāp sirds par abām kaķenītēm, jo tuvojas ziema un sliktu cilvēku likteņa varā pamestie, aptuveni gadu vecie dzīvnieciņi palikuši bez pajumtes. Par savu naudu abas kaķenītes sterilizēju, regulāri baroju un kopju, personīgi rūpējos, lai pagrabtelpās, kur kaķenītes vēl nesen dzīvoja, valdītu tīrība un kārtība. Minces ir ieradinātas dabiskās vajadzības nokārtot ārpus pagraba telpām. Esmu kaķenēm iegādājusies pat nagu asināmo, lai netiktu apskādēts siltumtrases cauruļu pakojums. Visas caurules esmu arī pati nopakojusi. Diemžēl nekas, ko iepriekš esmu darījusi, nav līdzējis, un jau nedēļu kaķiem ieeja pagrabā liegta. Bez pajumtes palicis arī kaimiņienes runčuks, jo saimniece pagājušajā nedēļā aizgāja aizsaulē. Labprāt šos kaķīšus paņemtu pie sevis, taču man jau ir divi kaķi, kuri svešiniekus nepieņem. Ļoti ceru uz iedzīvotāju atsaucību un ticu, ka atradīsies labi cilvēki, kas būtu ar mieru dot pajumti šiem likteņa varā atstātajiem kaķīšiem, jo dzīvnieciņi jau ne pie kā nav vainīgi,» saka Irēna Melne, aicinot tos, kas vēlas palīdzēt, zvanīt pa tālruni: 28328862.

Redakcijas piebilde.

P/A «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe skaidro, ka pagraba logi minētajā namā patiesi aizmūrēti pēc mājas vecākās iniciatīvas. «Cilvēciski tos, kam rūp kaķīšu liktenis, var saprast, tomēr šajā situācijā ir grūti ko līdzēt. Pirmkārt, namu pagrabi nav paredzēti kaķu izmitināšanai, un, otrkārt, ja reiz mājas vecākā ir vērsusies P/A «Mālkalne» ar lūgumu aizmūrēt pagrabtelpu logus, mums nav pamata šādu lūgumu noraidīt,» skaidro G.Deģe.

Savukārt, lūgts komentēt radušos situāciju, Ogres novada domes preses dienesta vadītājs Nikolajs Sapožņikovs skaidro, ka novada dome nav tiesīga iejaukties nama apsaimniekošanas jautājumos. «Daudzdzīvokļu nams un tā pagrabtelpas ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums, un šādā gadījumā likums paredz, ka, lai izlemtu vienu vai otru jautājumu saistībā ar nama apsaimniekošanu, ir jāsasauc mājas iedzīvotāju kopsapulce. Ja vairākums dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē pieņems lēmumu atļaut kaķiem dzīvot konkrētā nama pagrabtelpā, tas tiks arī atļauts, novēršot visus iepriekš radītos šķēršļus. Šis nav pirmais gadījums, kad iedzīvotāju vidū rodas domstarpības saistībā ar kaķiem, kas mīt namu pagrabos, bet, kā jau iepriekš minēju, vienīgais veids, kā risināt šāda veida jautājumus, ir dzīvokļu īpašnieku kopsapulce. Bez kopsapulces savāktajiem iedzīvotāju parakstiem par vai pret vienu vai otru jautājumu nav likumiska spēka,» skaidro N.Sapožņikovs.

Dzintras Dzenes foto