Suntažos – 21. debess vērotāju salidojums

[ A+ ] /[ A- ]

Sestdien, 13.aprīlī, SIA StarSpace observatorijā netālu no Suntažiem (Ogres novadā, Suntažu pagastā, «Kaltiņos») notiks ikgadējais pavasara debess vērotāju salidojums jeb StarParty, kurā aicināti piedalīties gan astronomijas interesenti, gan tie, kuri debesīs veras retāk. Pasākuma tēma – dzīvība.

Pasākumu atklās bioloģijas zinātņu doktors Tūrs Selga, aicinot klausītājus noskaidrot, kādas ir dzīvības izcelsmes teorijas. Otrās lekcijas laikā ģeogrāfijas doktore Solvita Rūsiņa palīdzēs izprast bioloģisko daudzveidību un tās nozīmi. Ceļojumu dzīvības pasaulē turpinās Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūta vadošais pētnieks Jānis Liepiņš, iepazīstinot klausītājus ar dzīvības formām uz Zemes, kuras eksistē apstākļos, kuros šķiet, ka dzīvība nevarētu pastāvēt. Bet kā ir ar dzīvību ārpus Zemes? Kur to meklēt Saules sistēmā un ārpus tās? Uz šiem intriģējošajiem jautājumiem atbildes palīdzēs rast astronoms un Latvijas Universitātes pētnieks Ilgonis Vilks. Pasākuma teorētiskās daļas noslēgumā astronomijas entuziasts Ints Ķešāns rosinās klausītājus aizdomāties par kosmoloģiju, Visuma konstantēm un to saistību ar dzīvības pastāvēšanu mūsu Visumā.

«Uzaicinātie lektori, kas ir savas jomas profesionāļi un entuziasti, palīdzēs klausītājiem iepazīt dzīvību šeit, uz Zemes, un rosinās aizdomāties par mūžseno jautājumu – vai mēs Visumā esam vienīgie,» StarSpace observatorijas vadītājs Arnis Ginters skaidro tēmas izvēli.

Dalība ir bez maksas. Lekcijas sāksies no pulksten 15:00, bet debess novērojumi labvēlīgu laikapstākļu gadījumā – līdz ar tumsas iestāšanos. Ja debesis nebūs apmākušās, apmeklētāji varēs vērot dažādus naksnīgo debesu objektus lielajā teleskopā.