Suņu īpašniekus brīdina par Norvēģijā izplatījušos epidēmiju

[ A+ ] /[ A- ]

Norvēģijā ar asiņainu caureju miruši jau vairāki desmiti suņu, turpina reģistrēt jaunus saslimšanas gadījumus. Kamēr atbildīgajiem dienestiem nav izdevies noteikt saslimšanas cēloni, Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) aicina Latvijas sabiedrību ievērot augstāko piesardzības līmeni.

«Tā kā saslimšanas ierosinātājs nav zināms, ir jāpieņem, ka tas ir ārējā vidē ļoti noturīgs arī ārpus suņa ķermeņa, proti, ka tā pārnešanai pietiek ar netiešu saskari, un dzīvniekus var inficēt, atnesot nejauši slimību pat ar apaviem un drēbēm. Ja sunim novēro vemšanu un caureju, bez kavēšanās jādodas pie sava veterinārārsta. Suņu īpašniekiem (arī bez suņa klātbūtnes) vajadzētu izvairīties apmeklēt jebkādas vietas, kur pulcējas suņi, bet cilvēkiem, kuru darbs saistīts ar dzīvniekiem, jāveido pie savām dzīvesvietām dezobarjeras,» situācijas nopietnību skaidro LVB Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītājas vietniece Lita Konopore. Šādas dezobarjeras veido, piesūcinot paklājus ar plaša spektra dezinfekcijas līdzekļiem, ko var iegādāties veterinārajās aptiekās un klīnikās.

Ceļošanas vienkāršība sniedz daudz priekšrocību, tomēr laikā, kad Norvēģijā suņi mirst no nezināmas izcelsmes asiņainas caurejas, mums jāsaprot, ka šīs slimības nonākšanai dažu stundu laikā Latvijā šobrīd, diemžēl, nekādi šķēršļi nepastāv. Norvēģijas veterinārais dienests vairākiem suņiem jau veicis pēcnāves diagnostiku un noņēmis analīzes, lai noskaidrotu, kas izraisa mistiskās slimības uzliesmojumu. Atbildes cerēts saņemt šīs nedēļas sākumā. Tikmēr suņu īpašnieki ne tikai Norvēģijā, bet arī Zviedrijā, Somijā un Igaunijā jau aicināti nepulcēties un ievērot maksimālu piesardzību attiecībā uz saviem mājdzīvniekiem.

Māra Viduža, LVB valdes priekšsēdētāja