Svarīgākie padomi plūdu gadījumam

[ A+ ] /[ A- ]

Lai arī ledus Ogres upē vēl nav izgājis, lielākā daļa sniega jau nokususi, nokrišņu ir maz, tāpēc pastāv ļoti liela iespēja, ka šopavasar Ogrē un Ogresgalā plūdu nebūs. Tomēr Ogres novada pašvaldības policija, rūpējoties par plūdu riska zonās dzīvojošo cilvēku drošību, izplatījusi informāciju par ieteicamo rīcību iespējamo plūdu gadījumā.

Iedzīvotājiem jāatceras, ka savlaikus, vēl pirms ledus iešanas, jāizsūknē piemājas kanalizācijas akas. Jau pirms plūdu sākuma jāevakuē slimnieki, invalīdi, vecāki cilvēki un bērni. Par pēkšņu plūdu vai evakuācijas sākumu paziņos Ogres novada pašvaldības policijas, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas auto ar sirēnu. Pirms evakuācijas, atstājot savu mājokli, obligāti jāatslēdz elektrība (galvenais slēdzis vai drošinātāji), gāze un ūdens, jānodzēš uguns kurtuvē. Mantas, ko ūdens var aizskalot vai sabojāt, jānovieto ēku augšējos stāvos vai bēniņos. Evakuējamajiem jāpulcējas autobusu pieturās braukšanai virzienā uz pilsētas centru. Dodoties uz sapulcēšanās punktiem, jāņem līdzi personu apliecinošie dokumenti, sezonai atbilstošs apģērbs, neliels pārtikas daudzums, nauda. Māja un dārza vārtiņi jāaizslēdz. Sapulcēšanās punktā jāpiesakās pie reģistratora. Ir atļauts braukt arī ar personisko transportu, bet obligāti jāpiereģistrējas un jāsaņem informācija, uz kurieni doties, lai izmitinātos. Neatstājiet applūdušajā ēkā vai īpašumā savus mājdzīvniekus.

Pats galvenais noteikums – nedrīkst ļauties panikai! Informāciju par evakuāciju iespējams saņemt pa tālr. 65002400 vai 110 (prasīt savienot ar Valsts policijas Ogres iecirkņa dežūrdaļu) vai 112 (prasīt savienot ar VUGD Ogres daļas dežūrdaļu).

Ritvars Raits