Testa režīmā darbojas jaunais fotoradars

[ A+ ] /[ A- ]

Kopš 1.marta ceļa posmā Tīnūži-Koknese pilotprojektā tiek testēti vidējās kustības ātruma fotoradari. Paredzēts, ka pēc sistēmas testēšanas tā sāks funkcionēt no 1.aprīļa.

Jaunā sistēma darbojas šādi – šķērsojot konkrētu ceļa posma robežu, pirmā mērierīce nofotografē automašīnas numurzīmi un piefiksē šīs robežas šķērsošanas laiku, savukārt, izbraucot no konkrētā ceļa posma, transportlīdzeklis atkal tiek nofotografēts. Pēc tam ar atbilstošu metodoloģiju tiek aprēķināts, ar kādu vidējo ātrumu transportlīdzeklis pārvietojies konkrētajā ceļa posmā, un tas salīdzināts ar šajā vietā oficiāli atļauto braukšanas ātrumu. Valsts policijā iepriekš skaidroja, ka Tīnūžu šoseja šādām iekārtām izvēlēta, jo uz tās samērā bieži notiek ceļu satiksmes negadījumi ar smagām sekām.

Apkopota informācija, kas liecina, ka pagājušajā gadā Latvijā par pārvietojamo un stacionāro fotoradaru konstatētajiem pārkāpumiem soda naudās kopumā piemēroti 15 362 255 eiro. Ekspertu sagatavotais priekšlikums paredz, ka tuvākajos gados uz ceļiem varētu uzstādīt 50 fotoradarus ar mērierīcēm, kā arī 50 fotoradarus-mulāžas. Mērierīču izvietojums fotoradaru ietvaros regulāri tiktu mainīts, līdz ar to autovadītāji nezinātu, vai ceļa malā stāvošais fotoradars konstatē pārkāpumu. Patlaban uz ceļiem izvietoti 100 stacionārie fotoradari.