Turpinās rudens lapu izvešana

[ A+ ] /[ A- ]

Šā gada rudens laika apstākļu ietekmē, salīdzinot ar citiem gadiem, notikusi ļoti strauja koku lapu krišana, radot SIA «Ogres Namsaimnieks» Teritorijas uzkopšanas nodaļas darbiniekiem papildus slodzi.

SIA «Ogres Namsaimnieks» Teritorijas uzkopšanas nodaļas darbu rīkotājs Edgars Žagars atzīst, ka sētnieki ar saviem pienākumiem tiek galā – lapas sagrābtas kaudzēs un novietotas tuvāk brauktuvei, kur tas netraucē autotransporta un gājēju kustībai. Lapu izvešana notiek ar traktortehnikas palīdzību.

«Lapas prioritāri tiek savāktas un izvestas no tām vietām, kur cilvēku kustība ir intensīvāka. Saskaņā ar darba plānu, visām sagrābtajām lapām no pilsētas publiskajām vietām jābūt izvestām līdz novembra svētkiem,» skaidro Edgars Žagars, piebilstot, ka lapu izvešanu var apgrūtināt laika apstākļu izmaiņas – jau šīs nedēļas nogalē vietām sola sniegu. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka, izveidojoties sniega kārtai un iestājoties salam, daļu lapu iespējams izvest vien pavasarī.

Savāktās lapas nogādā SIA «Ogres Namsaimnieks» lapu laukumā Doles ielā, Ogrē, kur tās tiek kompostētas, laika gaitā iegūstot kvalitatīvu augsni, ko vēlāk izmanto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apzaļumošanas projektu īstenošanai.

Savukārt privātmāju īpašnieki no rudens lapām var atbrīvoties, tās bez maksas nogādājot SIA «Ķilupe» šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Akmeņu ielā 43B, Ogrē, darba dienās no pulksten 10 līdz pulksten 19, bet sestdienās un svētdienās no pulksten 10 līdz pulksten 16. Lapas jānovieto speciāli šim nolūkam paredzētā konteinerā bez iepakojuma (maisiem). Lapām jābūt bez sadzīves atkritumu piemaisījumiem.

Šajā laukumā bez maksas iespējams nodot arī nolietoto sadzīves elektrotehniku, stikla burkas un pudeles, logu stiklu, papīra, kartona iepakojumu, makulatūru, piena/sulas pakas, PET pudeles, baterijas, akumulatorus un metāla atkritumus. Edgars Žagars piebilst, ka paralēli lapu izvešanai SIA «Ogres Namsaimnieks» 22.oktobrī bijušās dārzkopības sabiedrības «Dārziņi» teritorijā uzsāka arī ceļmalu attīrīšanu, veicot traucējošo koku un krūmu zaru apzāģēšanu. Oktobra sākumā traucējošo koku un krūmu zaru apzāģēšana veikta arī bijušās dārzkopības sabiedrības «Lašupes» teritorijā.

Dzintra Dzene