Var nobalsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

[ A+ ] /[ A- ]

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīko konkursu «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība». Līdz 17.oktobrim interneta vietnē www.vietagimenei.lv iespējams nobalsot un izteikt viedokli par to, kura Latvijas pašvaldība ir visdraudzīgākā ģimenēm. Šim konkursam ir arī balvu fonds – 109 000 eiro.

Konkurss «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība» notiek jau otro gadu. Tā mērķis – izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Ir izveidota funkcionējoša un viegli pārskatāma tīmekļvietne, kurā ikviens var iepazīties ar pilnu informāciju par pašvaldībās pieejamām daudzveidīgām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem. Dati tiek iegūti no pašvaldību iesūtītās informācijas.

Konkurss noritēs divās kārtās – pirmajā pašvaldību iesniegto informāciju apkopos un izvērtēs VARAM veidotā komisija. Otrajai kārtai novembrī, kurā vērtēšanu veiks komisija klātienes vizītēs, tiks virzītas trīs pašvaldības ar augstāko punktu skaitu katrā grupā – republikas pilsētu pašvaldības, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldības un pārējās novadu pašvaldības. Rezultāti tiks paziņoti 12.decembrī. Viena no 119 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei visdraudzīgāko visā valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – balvu 15 000 eiro apmērā. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas 34 000 eiro apmērā. Piešķirtās naudas balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem. Aktīvi balsojot un izsakot viedokļus, iedzīvotāji var palīdzēt savai pašvaldībai tikt arī pie jauna rotaļu laukuma elementa 3000 eiro vērtībā no konkursa lieldrauga SIA «Jūrmalas Mežaparki».