Vija Vētra ar deju svin savus 93 dzīves un 73 skatuves gadus

[ A+ ] /[ A- ]

Vija Vētra izdejo «Sveicienu dzimtenei».

Vija Vētra izdejo «Sveicienu dzimtenei».

Šovasar Dzimteni apciemojusī dejas mūza Vija Vētra kopā ar sava talanta un vitalitātes apbrīnotājiem un deju grupu «Rituāls» koncertā «Austrumi un Rietumi» svinēja 93 dzīves un 73 skatuves gadus!

«Rokas un pirksti māksliniecei joprojām strādā perfekti! Ļoti iedvesmojoši, ka šādā vecumā sevi var uzturēt tādā formā! To, protams, nevarētu panākt, reizi gadā nostājoties uz skatuves,» tā pēc koncerta teic mana sena kolēģe, pensionēta žurnāliste Sarmīte Mazura.

Kad komplimentu par roku meistarību veltu pašai māksliniecei, viņa atjoko: «Saprotams! Uz rokām taču es ikdienā nestaigāju!» Bildu arī, ka lieka bija atvainošanās koncerta noslēgumā par iepriekš samocīto kāju, jo skatītāji juta un redzēja vien dejas prieku.

«Mēs ar vīru pēc Vijas Vētras katras vasaras koncerta sākam jau gaidīt nākamo,» atklāj bijušā Ogres rajona bijusī kultūras dzīves organizatore Velta Pētersone. «Tāpat gaidām tikšanos ar šī pasākuma brīnišķīgo vadītāju, aktrisi Raimondu Vazdiku. Šim koncertam ir ļoti gaiša aura, un, šķiet, tā apmeklētāji kaut kādām neredzamām saitēm jau ir saistīti savā starpā.

Prieks, ka katru gadu māksliniece mūs pārsteidz ar jaunradi. Patīk arī, ka viņa iepriekš pastāsta par dejas būtību. Tad to varam vērot jau zinošākām acīm.»

No indiešu tempļa deju rituāla pieciem elementiem – ZEMEI, ŪDENIM, UGUNIJ, GAISAM, ĒTERIM.

No indiešu tempļa deju rituāla pieciem elementiem – ZEMEI, ŪDENIM, UGUNIJ, GAISAM, ĒTERIM.

«Priecājos redzēt, cik vitāla, enerģiska, atraktīva un izteiksmīgām kustībām joprojām ir Vija Vētra,» pēc koncerta teic Ogrē dzīvojošā komponiste Vineta Līce. «Nemaz nevar just gadu nastu. Turklāt ik reizi viņa mums atvedusi ko jaunu – gan saturiski, gan deju horeogrāfijā. Tāpat ļoti iederējās Raimondas Vazdikas Tagores dzeju lasījumi un fragmenti no dokumentālajām filmām par mākslinieci. Pasākums arvien norisinās ļoti labestīgā, uzlādējošā un optimismu vairojošā gaisotnē.»

Vēl V.Līce atklāj, ka aizmetnis šai ikgadējai interesei ir arī viņas vedekla, horeogrāfe Antra Zūkere, kura jau daudzus gadus piedalās Vijas Vētras deju grupā. Savukārt Antra pastāsta, ka ik reizi pirms koncerta māksliniece pati katrai savai dejotājai uzzīmē trešo actiņu, tādējādi dodot svētību darāmajam. Viņa šīs vasaras koncertu sajutusi kā jaunas elpas, pacēluma un lielas enerģijas piestrāvotu.

Un atliek vien pievienoties Antras vēlējumam – lai Vijai Vētrai izdodas vēl daudzus gadus turpināt šo misiju – dalīties ar mums savās prasmēs un pieredzē. Tādējādi gūstot gan gandarījumu, gan enerģijas lādiņu pārziemošanai ASV!

Dzintra Mozule

 

Kristapa Bardziņa foto