1.jūnijā visā Latvijā kultūras notikums – Baznīcu nakts

[ A+ ] /[ A- ]

1.jūnijā jau piekto gadu dievnami visā Latvijā vienosies kultūras notikumā Baznīcu nakts. Šoreiz skaistajā pasākumā piedalīsies vismaz 164 baznīcas. Vakars sāksies pulksten 17.50 ar baznīcu zvanu skaņām, tā laikā notiks ekskursijas, lekcijas, radošās darbnīcas bērniem, kopīga Tēvreizes lūgšana un, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, kopīga Valsts himnas dziedāšana.

Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām – mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Arī šogad Baznīcu nakts programma būs radoša, muzikāla un sirsnīga. Dievnamos muzicēs Latvijā labi zināmi mākslinieki, solisti un kori. Baznīcu nakti īpašu dara ne tikai vakara noskaņa dievnamos, bet arī cilvēki, kuri rada un līdzdarbojas. Notikumu veido kopumā vismaz 300 brīvprātīgo dažādās baznīcās visā Latvijā. Mūziķu, koru dziedātāju, mākslinieku un lektoru skaits kopā ir mērāms vairākos simtos. Latvijas baznīcas sevī glabā ļoti skaistas un īpašas vērtības – gan arhitektūru un mākslu, gan arī baznīcu un cilvēku stāstus par vēsturi un šodienu. Notikums aicina uz kristīgo draudžu un konfesiju vienotību. Baznīcu nakts ir praktisks veids, kā vienotību piedzīvot darbībā, dažādu kristīgo konfesiju draudzēm piedaloties kopīgā notikumā. Katra draudze pārstāv savas konfesijas tradīcijas un identitāti.

Visi dievnami, kas pieteikuši dalību, atrodami mājaslapas www.baznicunakts.lv interaktīvajā kartē. Turpat pieejama pasākuma Baznīcu nakts programma.

Agate Gavare