18.oktobrī pie ONKC – svinīga militārā ceremonija

[ A+ ] /[ A- ]

Piektdien, 18.oktobrī, pulksten 13.00 laukumā pie Ogres novada Kultūras centra (ONKC) ar svinīgu ceremoniju tiks atzīmēta ceļu atmīnēšanas transportlīdzekļu «Husky» nodošana Latvijai. Atmīnēšanas transportlīdzekļi piegādāti, pateicoties ASV militārā finansējuma programmai (Foreign Military Financing).

Ceremonijā piedalīsies ASV vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Pols Polītiss, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Zemessardzes komandieris pulkvedis Egils Leščinskis. Pasākuma laikā interesentu apskatei būs pieejami «Husky» transportlīdzekļi un cita militārā tehnika un ekipējums. Klātesošie varēs aplūkot nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas uzdevumu izpildei izmantojamo transportu, ekipējumu, kā arī biežāk sastopamos sprādzienbīstamos priekšmetus.

Transportlīdzekļu «Husky» iegādi finansēja ASV militārā finansējuma programma, projekta kopējais finansējums bija vairāk nekā astoņi miljoni ASV dolāru. Pateicoties šai programmai, Latvijai tikuši piegādāti trīs ceļu atmīnēšanas transportlīdzekļi «Husky», kā arī nodrošināta karavīru apmācība un sniegts tehniskais atbalsts. Transportlīdzekļi «Husky» ir mīnu sprādzienu izturīgi un tos izmanto nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienības, lai meklētu sprādzienbīstamus priekšmetus. Šie transportlīdzekļi atradīsies Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54. Inženiertehniskā bataljona rīcībā un tiks izmantoti nesprāgušās munīcijas un mīnu drošai atklāšanai.