27.novembrī visā Latvijā pārbaudīs trauksmes sirēnas

[ A+ ] /[ A- ]

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) rīt, 27. novembrī, no pulksten 10.00 līdz 10.20 visā Latvijā pārbaudīs trauksmes sirēnas, iedarbinot tās uz trim minūtēm. Iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam, jo tā būs kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude.

Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzird, nevajag satraukties, jo ārkārtas gadījumos tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu viesus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos lieki uztraukumi.

VUGD divas reizes gadā veic trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi, lai pārbaudītu trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli un sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem (radio un TV). Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma). VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, informācijas saņemšanai par sirēnu ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji.