3.janvārī Donoru diena Ikšķilē

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunajā gadā pirmā Donoru diena mūspuses novados notiks Ikšķilē. 3.janvārī no pulksten 10.00 līdz 13.00 asins donori būs gaidīti Ikšķiles Tautas namā. Pēcsvētku laiks Valsts asinsdonoru centrā (VADC) raisa bažas par asins krājuma stabilitāti, tāpēc ziedot asinis aicināti visu asins grupu donori, bet īpaši gaidīti donori ar asinsgrupu 0-, 0+ un A+.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Ķermeņa svaram jābūt virs 50 kilogramiem. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Ieteikumi pirms asins ziedošanas: 3 – 4 stundas pirms procedūras iesaka vieglu ēdienreizi un papildu šķidruma uzņemšanu (jāizdzer apmēram četras glāzes ūdens, sulas u.c.). Tukšā dūšā asinis ziedot nedrīkst! Vismaz 2-3 stundas pirms procedūras nedrīkst smēķēt, lai būtu kvalitatīvāki asins komponenti.

Kompensācija zaudētā asins un asins komponentu apjoma atjaunošanai nākamajā dienā pēc asins ziedošanas tiek ieskaitīta donora bankas kontā. Ziedojot asinis, nepieciešama pase vai personas apliecība, kā arī bankas konta numurs.

Vairāk informācijas par asins ziedošanu pieejams, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003, kā arī VADC mājaslapā www.donors.lv.