54.ITBN karavīri Smiltenē demontēs koka torni

[ A+ ] /[ A- ]

Šodien, 28.septembrī, Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona (54.ITBN) karavīri no Ogres mēros ceļu uz Smilteni, kur Launkalnes pagastā, izmantojot spridzināšanas metodi, demontēs koka torni.

3.Zemessardzes novada štāba Civilmilitārās sadarbības speciāliste, seržante Kristiāna Štrāle informē, ka lēmumu demontēt šo aptuveni 30 metrus augsto konstrukciju pieņēmusi Valsts meža dienesta Meža pētīšanas stacija Jaunkalsnavā. 54.ITBN komandieris, majors Agris Purviņš atzīst, ka spridzināšana šajā gadījumā ir visdrošākais minētā torņa demontēšanas veids. Tornis celts pagājuša gadsimta 90. gadu vidū, šobrīd vairs nav ekspluatējams un ir bīstams iedzīvotāju dzīvībai un veselībai.

Demontējot torni, karavīri uzlabos savas praktiskās iemaņas spridzināšanas darbu veikšanā, lai pilnveidotu bataljona inženieru kaujas spējas – nodrošināt svarīgu objektu iznīcināšanu ar spridzināšanas palīdzību. Šī nav pirmā reize, kad 54.ITBN zemessargi veic neizmantotu būvju demontāžu. Ziemas nogalē bataljona karavīri veica arī Ogres upes ledus spridzināšanu.