Agnesei Pastarei uzvara ar lielisku rezultātu Polijā

[ A+ ] /[ A- ]

Agnese Pastare ar Gdaņskā izcīnīto čempiones kausu.

28. augustā Gdaņskā jau 46. reizi notika Polijas Pasta kausa izcīņas sacensības soļošanā. Ne pirmo reizi šajās sacensībās piedalījās Ogres soļotājas, un atkal sekmīgi – Agnese Pastare izcīnīja uzvaru 20 km distancē ar jaunu personisko rekordu.

Latvijas soļotājiem ir ļoti draudzīgas attiecības ar poļu soļotāju klubu “Konradia” no Gdaņskas, tāpēc arī šovasar daudzi mūsējie piedalījās starptautiskajās sacensībās, kas veltītas 1939. gada varonīgajai Polijas pasta darbinieku cīņai pret fašistiskajiem iebrucējiem. Gdaņskā startēja astoņu valstu pārstāvji, kopā vairāk kā 150 dalībnieku. Ogri sacensībās, kuras reizē bija arī Polijas čempionāts 20 km soļošanā vīriešiem un sievietēm, pārstāvēja Agnese Pastare, Anita Čuhnova, Inga Rītere un Katrīna Neiburga.

Lielāko panākumu guva ogrēniete Agnese Pastare, kura uzvarēja 20 km soļojumā, savu personisko rekordu uzlabojot vairāk kā par piecām minūtēm. Viņas sasniegtais rezultāts (1:31:25) šogad ir 24. labākais pasaulē, bet Eiropā – 18. Šis Agneses rezultāts tikai par 23 sekundēm atpaliek no Latvijas rekorda, kas pieder Jolantai Dukurei. Šajā pašā distancē 3. vietu, arī labojot savu personisko rekordu, ieguva preilēniete Anita Kažemāka ar rezultātu 1:38:55. 14. vietā Anita Čuhnova ar rezultātu 1:51:45. Meitenēm 3 km distancē Inga Rītere finišēja 9. vietā (16:37), bet Katrīna Neiburga – 14. vietā (17:40).

Ingas Rīteres foto