Aicina atsaukties iespējamos Rembatē notikušās laupīšanas aculieciniekus

[ A+ ] /[ A- ]

Aicina atsaukties iespējamos Rembatē notikušās laupīšanas aculieciniekus

Dzintra Dzene

Valsts policijas darbinieki aicina atsaukties iespējamos aculieciniekus, kuru rīcībā varētu būt jebkāda informācija saistībā ar šā gada 2.janvārī lauku viensētā Rembatē izdarīto laupīšanu.

Sociālo tīklu vietnē Facebook.com ievietotā informācija vēsta, ka 2.janvārī kādā lauku viensētā Rembatē dienas laikā ieradies vīrietis un interesējies, vai mājas iedzīvotāju rīcībā nav senlietas un izteicis vēlmi tādas uzpirkt. Saņemot atteikumu, devies projām. Taču ap pusnakti šajā adresē ieradušās nu jau trīs personas, iekļuvušas mājoklī, sasējušas saimnieci un izdarījušas laupīšanu, nolaupot dažādus priekšmetus, tostarp, senlietas, televizoru un gleznas.

Laupītāji novietojuši auto uz ceļa pie dīķa, aptuveni 100 metrus no mājas.

«Viss beidzās ap 1.10 naktī 3.janvārī. Tātad stundas laikā cauri pagalmam uz ceļu pie dīķa stiepa visu, kas vērtīgs. Nav zināms, ar kādu auto pārvietojās. Ceram uz visiem iedzīvotājiem, kamerām, kuri varēja redzēt ko aizdomīgu, neierastu. Laupītājiem masku nebija. Vienīgais, kuru redzēja, iespējams, bija romu tautības, aptuveni 35 gadus vecs vīrietis, ar retiem zobiem augšējā rindā. Respektīvi, tas pats, kurš bija izlūks pa dienu. Lūdzu, esiet vērīgi! Bet skaidrs, ka laupītāju uzmanība lokā ir mājas, kam viegli piekļūt, nav daudz iedzīvotāju un varētu būt kas vērtīgs,» sociālo tīklu vietnē cietušo vārdā raksta Jānis Rumpis.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Valdis Gržibovskis informē, ka saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta otrās daļas – par laupīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā izdarīta, iekļūstot. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Šobrīd kriminālprocess tālākai izmeklēšanai ir nodots Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2.biroja 1.nodaļas amatpersonām, un notiek izmeklēšana.

Policijas darbinieki aicina ikvienu, kurš naktī no 2. uz 3.janvāri Rembatē redzējis aizdomīgas darbības vai cilvēkus, vai arī saistībā ar notikušo ar sniegt jebkādu izmeklēšanai noderīgu informāciju, zvanīt uz tālruni 25496829 vai 110!

Likumsargi aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atsaukties arī ikvienu, kas Latvijas teritorijā saskāries ar līdzīgām situācijām, kad lauku viensētās ierodas nepazīstamas personas un piedāvā iegādāties vai nopirkt sadzīves priekšmetus.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!