Aicina doties pārgājienā pa veco dzelzceļa maršrutu Rīga – Ērgļi

[ A+ ] /[ A- ]

Nevalstiskās organizācijas – biedrības «Solis dabā» – pārstāvji aicina ikvienu interesentu doties divu dienu pārgājienā no 21. līdz 22.jūlijam pa veco dzelzceļa maršrutu Rīga – Ērgļi posmā Ķeipene – Saurieši.

Piedalīšanās pārgājienā, kura kopējais maršruta garums paredzēts aptuveni 60 kilometru, ir bez maksas, taču jārēķinās ar nelieliem ceļa izdevumiem. Abas dienas plānots iet pa veco dzelzceļa maršrutu, kas vietām ir uzbērts un izbraucams pat ar mašīnu, bet vietām vēl palikušas sliedes. Katru dienu plānots pievarēt aptuveni 30 kilometrus. Pārgājiena sākumā paredzēts apskatīt Eizenšteina komunikāciju centru Ķeipenē (ieejas maksa – trīs eiro). Tālāk pa ceļam varēs apskatīt vecās stacijas vai to, kas no tām palicis. Regulāri paredzēts ieturēt pauzes, lai atpūtinātu kājas un muguru.

Nakšņošana plānota teltīs atpūtas kompleksā «Laiminieki». Viena telts vieta – 10 eiro, par pārtiku jāparūpējas pašiem pārgājiena dalībniekiem. Būs pieejamas labierīcības, ūdens un ugunskura vieta. Ja ir vēlēšanās, var palikt arī kompleksa viesu mājā, bet par to jāsazinās personīgi. Atpūtas komplekss nav pa ceļam maršrutā, bet gan divus kilometrus nostāk (attālums ierēķināts kopējā maršruta garumā).

Pārgājiena sākumā tikšanās autobusa pieturā Ķeipenē 21.jūlijā pulksten 10.15, bet noslēgums plānots 22.jūlijā ap pulksten 17 (atkarībā no grupas tempa) Sauriešu autobusa pieturā.

Grupas limits – 20 cilvēki. Pieteikšanās obligāta, rakstot uz e – pastu: solis.daba@inbox.lv.

Marta Poga