Aicina doties «Zemessarga pēdās»

[ A+ ] /[ A- ]

Biedrība «Saules avots» un Ogres 54.bataljona zemessargi rīko pasākumu «Viena diena zemessarga pēdās», kas notiks rīt, 16.jūnijā. Tas būs izzinošs pārgājiens kopā ar zemessargiem, kas sāksies pulksten 9.00 pie Madlienas kultūras nama.

«Vai esi kādreiz apsvēris ideju stāties Zemessardzē, taču nespēj iedomāties, kas īsti tevi tur sagaida? Vai arī ir dzirdēti vien nostāsti un radušies pieņēmumi, kas Zemessardzē notiek un kāda ir zemessarga ikdiena, bet aizvien ir neatbildēti jautājumi? Un vai esi vismaz 16 gadus vecs? Šī ir lieliska iespēja uzzināt, ko tad mēs – zemessargi – īsti darām, piedaloties aktivitātēs kopā ar mums,» tā šo pasākumu reklamē Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona zemessargi, aicinādami kopā ar viņiem pārgājienā doties abu dzimumu interesentus.

Pasākuma plāns.

1.Sestdienas rītā līdz pulksten 9.00 – satikšanās pie Madlienas kultūras nama un iepazīšanās.

2.Pulksten 9.00 sāksies pārgājiens. Tas būs apmēram 10 km garš un ar vairākiem pieturas punktiem, kuros būs iespēja ne vien atvilkt elpu, bet arī pildīt dažādus uzdevumus, kurus sarūpējuši zemessargi.

3.Pārgājiena noslēgumā būs sagādātas vakariņas, kopīgi tiks ierīkotas naktsmītnes. Tāpat paredzētas gan vakara, gan rīta aktivitātes, uzdevumi un sarunas.

4.Pēc rīta aktivitātēm jau pirms pulksten 10.00 kopā būs atgriezušies pie Madlienas kultūras nama, kur šis pasākums noslēgsies.

Ieteicamais apģērbs. Garās bikses (lai zari un krūmi nesaskrāpētu kājas, jo tiks iets pa mežu), ērti apavi un ērts T-krekls, kā arī jaka – atbilstoši laika apstākļiem (ieteikums nodrošināties arī pret lietu). Noteikti nedrīkst aizmirst arī cepuri!

Kas jāņem līdzi?

1.Mugursoma, kurā būs gan tas, ko kārosies pārgājiena laikā (šokolādītes, riekstiņi, ūdens), gan tas, ko uzēst pusdienu pārtraukuma laikā (maizītes, konservi vai kas cits). Tāpat arī mugursomā noderēs maiņas drēbes (otras zeķes, T-krekls, arī vēl vieni apavi).

2.Viss, kas nepieciešams nakšņošanai – paklājiņš (var būt piepūšamais matracītis), guļammaiss, dvielis un personīgās higiēnas piederumi.

3.Ieteikums paņemt vieglus traukus ēšanai – bļodiņu, karoti, krūzīti tējai. Tāpat arī varētu labi noderēt pretapdegšanas krēms un pretodu līdzeklis.

Par nakšņošanas vietas ekipējumu parūpēsimies Ogres 54.inženiertehniskais bataljons, bet kopīgas vakariņas sarūpēs biedrība «Saules Avots».

Jāņem vērā, ka no 16 līdz 18 gadu vecumam nepieciešama rakstiska vecāku atļauja, ja vien jaunietis pārgājienā nepiedalīsies kopā ar vecākiem.

Pieteikties pārgājienam var trijos veidos:

1.Telefoniski, zvanot Jānim Atslēdziņam (tālr. 25674818);

2.Nosūtot pieteikumu uz e-pasta adresi janis.atsledzins@mil.lv vai anete.vilne@mil.lv;

3.Rakstot ziņu sociālajā tīklā: https://www.facebook.com/ogres.zemessargi. Uz tikšanos pārgājienā!

Ritvars Raits