Aicina piedalīties velo akcijā – «Drošs ceļš uz skolu»

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldība sadarbībā ar kaimiņu novadu pašvaldībām rīt, 29. augustā, rīko velo akciju «Drošs ceļš uz skolu», kuras laikā plānots ar velosipēdiem doties pa autoceļu Rīga – Daugavpils (A6) maršrutā no Lielvārdes līdz Salaspilij. Akcijā tiek aicināti piedalīties visu piecu pašvaldību, kuru administratīvās teritorijas šķērso autoceļš A6, vadītāji, administrācijas un iestāžu darbinieki, kā arī iedzīvotāji.

Minētās akcijas iniciators, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma lietu jautājumos Egils Helmanis norāda, ka akcijas mērķis ir pievērst Latvijas Republikas valdības un attiecīgo nozaru ministriju darbinieku uzmanību nepieciešamībai mainīt līdzšinējo attieksmi autoceļu rekonstrukcijā un izbūvē, to tehniskajos projektos paredzot velo un gājēju celiņu izveidi gar autoceļiem, lai uz ceļa varētu droši justos ikviens satiksmes dalībnieks, to skaitā gājēji un velosipēdisti. «Atšķirībā no citu valstu prakses, Latvijā, veicot jaunu ceļu būvniecību vai esošo autoceļu rekonstrukciju, satiksmes drošības infrastruktūras nodrošināšanai netiek veltīta pienācīga uzmanība. Diemžēl projektējot jaunus ceļus, tieši veloceliņi ir tie, uz kuru rēķina tiek ieekonomētas būvniecības izmaksas. Vairākkārt esmu redzējis, kā, piemēram, Ciemupē, kur gar autoceļu nav gājēju celiņa, pārvietojas māmiņas ar maziem bērniem un garām bīstami tuvu trauc kravas fūres. Uzskatu, ka jau tuvākajā laikā gar šoseju no Ogres līdz Ciemupei ir jāizveido veloceliņš, lai iedzīvotājiem pārvietošanos padarītu drošāku. Velo akcijas norises laiks nav izraudzīts nejauši – to rīkojam dažas dienas pirms jaunā mācību gada sākuma, lai īpaši akcentētu bērnu drošību uz ceļa. Šobrīd gājējiem un velosipēdistiem, kuri ir tādi paši satiksmes dalībnieki kā autovadītāji, ir ļoti minimālas iespējas droši pārvietoties gar autoceļu Rīga – Daugavpils. Es pat teiktu – šādas iespējas vispār nav, un par to liecina biežie negadījumi, kuros cieš gājēji un velosipēdisti, to skaitā arī bērni un pusaudži. Ļoti ceru, ka mūsu rīkotā akcija tomēr pievērsīs atbildīgo amatpersonu uzmanību un veicinās satiksmes drošībai nepieciešamās infrastruktūras izveidi,» norāda E.Helmanis.

Informācija par akcijas rīkošanu ir nosūtīta satiksmes ministram un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram.

Velo akcijas starts paredzēts Lielvārdē (iepretim Lielvārdes Mākslas skolai) 29.augustā pulksten 11.30.

Dzintra Dzene