Aicina pieteikties bezmaksas aprūpes kursiem

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada sociālā dienesta sociālā darbiniece Ingrīda Medne aicina pieteikties Latvijas Samariešu organizētajos bezmaksas kursos, kurus finansē Eiropas ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējais finanšu instruments.

Ogres novada Sociālā dienesta darbinieki aicina ikvienu interesentu pieteikties Latvijas Samariešu apvienības organizētajos bezmaksas kursos «Aprūpes pamati pacientiem ar diagnosticētām hroniskām slimībām». Kursus finansē Eiropas ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējais finanšu instruments.

Ogres novada domes Sociālā dienesta sociālā darbiniece Ingrīda Medne stāsta, ka apmācības paredzēts organizēt trijās grupās un katrā no tām varēs iesaistīties 18 līdz 20 cilvēki. Apmācību ilgums kopumā ir 24 stundas (trīs dienas no pulksten 10 līdz pulksten 15). Pirmā grupa mācības uzsāks 8.oktobrī un mācīsies arī 15. un 22.oktobrī. Otrajai grupai nodarbības notiks 5., 12. un 26.novembrī, bet trešajai – 3., 10. un 17.novembrī.

«Bezmaksas apmācībām var pieteikties ne vien sociālie darbinieki un aprūpētāji, sociālie rehabilitētāji, medicīnas māsas un viņu palīgi, bet arī jebkurš interesents, kuru interesē šī tēma un kuram līdz šim nav bijis saskares ar aprūpes jomu. Iespējams, kāds bezdarbnieks meklē darbu aprūpes jomā, un, beidzot minētos kursus, šim cilvēkam tas varētu būt kā papildu bonuss, jo kursu noslēgumā, aizpildot nelielu testu, to beidzēji saņem sertificētu apliecību. Šie kursi var noderēt arī ikvienam sevis izglītošanai, vēl jo vairāk tad, ja mājās ir kāds tuvinieks ar hroniskām slimībām. Lekcijas lasīs augstas klases profesionāļi – Rīgas Samariešu apvienības ārsti, kas specializējušies pirmās palīdzības sniegšanā. Kursos plānots runāt, piemēram, par izgulējumiem, to rašanās iemesliem un apkopšanu, venozo trombozi, pneimoniju un daudz ko citu. Pamatjautājumi būs par to cilvēku kopšanu, kas slimības dēļ ir ilgstoši piesaistīti gultai un paši par sevi nevar parūpēties. Domāju, šādas zināšanas sevis izglītošanai var noderēt ikvienam, jo mēs neviens nevaram paredzēt, kad šādā situācijā varam nonākt paši, vai arī šāda palīdzība var būt vajadzīga mūsu tuviniekiem,» atzīst I.Medne.

Pieteikties un iegūt sīkāku informāciju par kursu norisi var, zvanot sociālajai darbiniecei Ingrīdai Mednei (tel.65055196) vai Lanai Feiginai (65055198).

Dzintras Dzenes foto