Aicina šonedēļ pārvietoties kājām vai ar velosipēdiem

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada domes 12.septembra Komiteju sēžu informatīvajā daļā Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicināja klātesošos atbalstīt Eiropas Mobilitātes nedēļu, kas norisinās šonedēļ – no 16. līdz 22.septembrim. Tās vienojošā tēma visā Eiropā šogad ir «droša pastaigāšanās un braukšana ar velosipēdu».

Mobilitātes nedēļas laikā iedzīvotāji aicināti automašīnu vietā aktīvāk izvēlēties ilgtspējīgus pārvietošanās veidus – pastaigas kājām, riteņbraukšanu un sabiedrisko transportu.

«Aicinu pašvaldības centrālās administrācijas un visu pašvaldības iestāžu un aģentūru darbiniekus Mobilitātes nedēļas laikā uz darbu un mājup no darba doties kājām vai ar velosipēdu, savus auto atstājot mājās. Mūsu iestādēs strādā arī daudzi kaimiņu novadu iedzīvotāji, kuri ikdienā izmanto automašīnas, lai atbrauktu uz darbu un pēc darba atgrieztos mājās. Aicinu arī viņus kā alternatīvu šajā nedēļā izmantot sabiedrisko transportu. Ceru, ka Mobilitātes nedēļa pamudinās daudzus iedzīvotājus mainīt līdzšinējos pārvietošanās ieradumus un arī ikdienā izvēlēties videi un veselībai draudzīgākus pārvietošanās veidus,» sacīja E.Helmanis.

Uzsākot Mobilitātes nedēļu, pirmdien, 16.septembrī, Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas darbinieki, kuri uz darbu bija atbraukuši ar velosipēdu, pulcējās Brīvības ielas gājēju promenādē pie Latvijas karoga, lai no šīs vietas dotos tālāk uz savu darba vietu.

Jāpiebilst, ka Ogres novada pašvaldība jau vairākus gadus par vienu no prioritātēm uzskata gājēju un velosipēdistu celiņu sakārtošanu, lai pārvietošanos ar kājām vai velosipēdu padarītu maksimāli ērtāku un drošāku.

Dzintra Dzene