Aicina ticīgos izvērtēt savu dalību Aglonas svētkos

[ A+ ] /[ A- ]

Aicina ticīgos izvērtēt savu dalību Aglonas svētkos

Ritvars Raits

Tieslietu ministrija (TM) un Romas Katoļu baznīca aicina iedzīvotājus un svētceļniekus izvērtēt sagaidāmos riskus Covid-19 izplatības dēļ, lai pieņemtu atbildīgu lēmumu par savu dalību Aglonas Vissvētās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos, kas tradicionāli notiek augusta vidū.

Savukārt, ja tiek izlemts piedalīties svētkos, TM aicina ievērot noteiktos ierobežojumus, rūpējoties par savu un apkārtējo drošību. Ministru kabineta akceptētie grozījumi «Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai» paredz, ka nākamajā mēnesī, kad notiks svētki Aglonā, āra pasākumos varēs pulcēties līdz 3000 cilvēkiem, nevis 1000, kā bija noteikts iepriekš. Šis nosacījums attieksies uz pasākumiem ārtelpās, kuru kopējā publisko telpu platība ir lielāka nekā 1000 kvadrātmetri. Veselības ministrija gan ir pieļāvusi, ka pulcēšanās iespējas var tikt sašaurinātas, ņemot vērā Covid-19 uzliesmojumu pēdējās nedēļas laikā. Toties maksimālais cilvēku skaits pasākumos iekštelpās netika mainīts – ne vairāk kā 250 cilvēku iekštelpās, kuru kopējā publisko telpu platība ir mazāka nekā 1000 kvadrātmetri, un 500 cilvēku iekštelpās, kuru kopējā publisko telpu platība ir lielāka nekā 1000 kvadrātmetri.

TM respektē ticīgo vēlmi piedalīties dievkalpojumos Aglonā, tāpēc precīzāki norādījumi, instrukcijas par svētku laikā noteiktajiem ierobežojumiem un ievērojamajiem drošības pasākumiem sekošot pēc 20.jūlija. Līdz tam svētku uzraudzības grupa, kuru vada ministrijas pārstāvis un tajā ir iesaistīti daudzu nozaru pārstāvji, kā arī Aglonas pašvaldība un Aglonas bazilika pārstāvji, šīs nedēļas nogalē tiksies klātienē, lai norunātu visas nianses par svētku norisi, ierobežojuma prasībām, to uzraudzību un kontroli.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk