Aicina ziedot Ogres rehabilitācijas centra rotaļlaukuma izveidei

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres pilsētas svētkos daudzi ogrēnieši ziedoja Ogres rehabilitācijas centra rotaļu laukuma izveidei.

Ogres pilsētas svētkos daudzi ogrēnieši ievēroja simpātiskus jauniešus, kas ar ziedojumu kastītēm rokās lūdz sniegt atbalstu Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas Ogres rehabilitācijas centra rotaļu laukuma izveidei.

Labdarības akcijas «Es kā taurenis sniedzu Tev brīnumu», tostarp svētdien pilsētas svētkos izskanējušā koncerta «Celsim bērnus spārnos» organizatori ir Ogres jauniešu iniciatīvas grupa, kas šo labdarības akciju īstenojusi sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu.

Fonda administratore Baiba Sprice atzīst, ka Ogres jauniešu iniciatīvu var tikai apbrīnot. «Sākotnēji jaunieši labdarības akciju bija iecerējuši īstenot ar Ogres novada pašvaldības atbalstu, taču, lai arī Ogres rehabilitācijas centrs atrodas Ogrē, tā ir valsts iestāde, tāpēc pašvaldība šīs akcijas organizēšanā iesaistīties nevar. Ogres jaunieši vērsās pie mums, un man ir patiess prieks par viņu uzņēmību, jo Ogres rehabilitācijas centram patiesi vajadzīgs jauns rotaļu laukums, kas organiski iekļautos apkārtējā vidē.

Ar «Bērnu slimnīcas fonda» atbalstu un, pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, jau pērn Ogres rehabilitācijas centra pacienti, kuri tur dažkārt aizvada gandrīz mēnesi, tika pie jaunām attīstošajām spēlēm. Ogres rehabilitācijas centrā lielākoties ārstējas bērni ar elpvadu slimībām, kuriem daudz laika jāpavada svaigā gaisā. Ogres daba to nodrošina, taču vēl padomju laikos izveidotais, lai arī nedaudz uzfrišinātais rotaļu laukums ir fiziski un morāli novecojis. Turklāt jāņem vērā, ka Ogres rehabilitācijas centra ēka ir vēsturisks piemineklis, ko ieskauj priežu mežs, un te neiederētos plastmasas rotaļlietas. Noteiktas summas, cik jāsaziedo, nav. Uz priekšu virzīsimies soli pa solim, atkarībā no tā, cik būs līdzekļu, rotaļu laukumu aizvien papildinot. Sākotnēji te varētu izveidot kaut vai vienkāršas šūpoles. Ir doma līdzās lapenītei pamazām radīt nelielus koka namiņus, kuros varētu ielīst un spēlēties tikai bērni. Iespēju ir daudz un dažādas, ja vien būs līdzekļi,» saka B.Sprice. Savukārt Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa lielu paldies saka Ogres novada pašvaldībai, kas labdarības koncerta organizēšanai pilsētas svētku ietvaros atvēlēja skatuvi un sedza ar tās izmantošanu saistītās tehniskās izmaksas, līdz ar ko visu saziedoto naudu – aptuveni 600 latu – varēs izmantot labdarībai un no šīs summas nevajadzēs apmaksāt, piemēram, elektrības rēķinu, kā tas nereti ir, organizējot šādas akcijas.

Labdarības akciju pilsētas svētku laikā atbalstīja arī sabiedriskā labuma organizācija «Eurika» (www.eurika.lv), kura no bērnu zīmējumiem izveidojusi atklātnītes. Katra no tām maksāja latu, un, iegādājoties atklātnīti, pircējs ziedoja labdarībai.

Tie, kas vēlas atbalstīt Ogres rehabilitācijas centra rotaļu laukuma izveidi un nepaguva to izdarīt pilsētas svētku laikā, var arī ziedot, pārskaitot naudu ziedojumu kontā:

Reģ. nr. 40008057120

A/s Hansabanka Nr. LV02HABA0551000377020

(ar norādi – «Celsim bērnus spārnos» – ziedojums Ogres rehabilitācijas centram).

Pārslas Sniedziņas foto