Aizmieg uz ielas ar nezināmas izcelsmes vielām kabatā…

[ A+ ] /[ A- ]

Tāds skats 19.martā pavērās Kaļķu ielā.

Tāds skats 19.martā pavērās Kaļķu ielā.

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki sestdien, 19.martā, pulksten 15.50 saņēma izsaukumu uz Kaļķu ielu, kur netālu no tiltiņa pār Urgas upīti uz ielas guļ kāds vīrietis.

Ieradušies norādītajā vietā, likumsargi atrada uz celma tupus aizmigušu vīrieti. Pamodināts gulētājs nespēja atbildēt uz likumsargu jautājumiem un nespēja arī pārvietoties. Lai gan ārējās pazīmes liecināja, ka 1983.gadā dzimušais Madonas novada iedzīvotājs ir apreibis, veiktā alkohola klātbūtnes pārbaude organismā promiles neuzrādīja. Vīrietis tika nogādāts Ogres policijas iecirknī, un, veicot viņa personīgo mantu apskati, likumsargi atrada vairākus polietilēna iepakojumus, kas, iespējams, satur narkotiskās vai psihotropās vielas. To daudzums vedina domāt, ka vīrietis šīs vielas ne vien pats nomēģinājis, bet, iespējams, arī tirgojis. Uzsākts kriminālprocess, un izņemtās vielas nosūtītas uz ekspertīzi, bet vīrietis nogādāts uz pārbaudi narkotisko vielu klātbūtnes noteikšanai organismā, sakarā ar ko uzsākta administratīvā lietvedība.

18. un 19.martā uz šo pārbaudi nogādātas vēl sešas Ogrē administratīvi aizturētās personas, un arī visos šajos gadījumos uzsākta administratīvā lietvedība.

Trīs no šiem vīriešiem bija pārvietojušies automašīnā, kurā likumsargi atrada lielu daudzumu dažādu instrumentu, kuru izcelsmi vīrieši nespēja izskaidrot. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne pieļauj, ka šie instrumenti ir nozagti kādā īpašumā un cietušais vēl nav paguvis vērsties policijā ar iesniegumu. I.Meikšāne aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un gadījumos, ja pie daudzdzīvokļu namiem vai kaimiņu īpašumiem tiek pamanītas aizdomīgas, agrāk konkrētajā vietā neredzētas automašīnas un svešas personas no kaimiņu dzīvokļa vai mājas iznes mantas, it īpaši, ja zināms, ka saimnieks atrodas prombūtnē, nekavējoties par to informēt policiju, jo vēlāk var atklāties, ka tieši tobrīd tikusi izdarīta zādzība. «Jo ātrāk likumsargi saņems informāciju par iespējamo noziedzīgo nodarījumu, jo lielākas būs izredzes, ka vainīgās personas tiks aizturētas un nozagtās mantas atgūtas,» norāda I.Meikšāne.

 

Aizmigušā vīrieša mantās tika atrasti vairāki polietilēna iepakojumi ar nezināmas izcelsmes vielām, kas, iespējams, ir ar narkotisku vai psihotropu  iedarbību un bija sagatavotas tirdzniecībai.

Dzintra Dzene

 

Foto no Ogres novada pašvaldības policijas arhīva