Aizsākts Uzticības tālruņa 116111 septembra akciju cikls

[ A+ ] /[ A- ]

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko ilggadējo akciju «Atpakaļ uz skolu!». Šogad tā norisinās no 26.augusta līdz 1.septembrim.

«Nereti jaunā mācību gada sākums raisa satraukumu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Uzticības tālrunī ik gadu tiek saņemti zvani no vecākiem un citiem bērna likumiskajiem pārstāvjiem, lūdzot atbildēt uz jautājumiem par bērnu tiesībām un pienākumiem, bērna sagatavošanu skolas gaitām, konfliktu risināšanu starp bērnu vecākiem, grūtībām ar pedagogiem, kā arī citiem nozīmīgiem jautājumiem,» uzsver VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Septembrī Uzticības tālrunis rīko vairākas akcijas. Visa mēneša garumā uz Uzticības tālruni īpaši aicināti zvanīt vecāki, kā arī bērnu aizbildņi, audžuvecāki un adoptētāji. Savukārt no 6. līdz 8.septembrim norisināsies akcija «Uzticības tālrunis tēviem».

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 strādā visu diennakti, un ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.