Aiztur saistībā ar nelegālo cigarešu un alkohola piegādi «točkām»

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no valsts policijas arhīva Atsavinātās preces tiks nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Aiztur saistībā ar nelegālo cigarešu un alkohola piegādi «točkām»

Marta Poga

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Ogres policijas iecirkņa darbinieki aizvadītajā nedēļā agrāk uzsākta kriminālprocesa ietvaros aizturēja 1957.gadā dzimušu vīrieti, kurš ilgstošā laika posmā Ogres apkārtnes «točkas» bija apgādājis ar nelegālo alkoholu un cigaretēm.

Trešdien, 13. maijā, Ogres iecirkņa policisti ieradās aizdomās turētā vīrieša dzīvesvietā un viņu aizturēja ar visiem pierādījumiem un «melnās grāmatvedības» dokumentiem.

Visas dienas garumā tika veiktas kratīšanas trīs adresēs, kas piekritīgas aizdomās turētajam, kur kopumā atsavināts 393 500 nelegālo cigarešu ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes markām, apmēram 105 litri nelegālā alkohola, 136 litri dezinfekcijas šķidruma «XP10», no kā tiek gatavoti nelegālie alkoholiskie dzērieni. Tāpat izņemti 8 755 eiro, kas, visticamāk, iegūti no šo preču realizācijas.

Šajā pašā dienā paralēli minētajām kratīšanām likumsargi citas administratīvās lietas ietvaros veica apskati kādā nelegālā alkohola un cigarešu tirdzniecības vietā Ogrē. Policistu ierašanās brīdī šajā «točkā» glabājās 24 paciņas ar nelegālajām cigaretēm un desmit pudeles nelegālā alkohola ar kopējo tilpumu aptuveni 7,5 litri. Šīs preces, kas, visticamāk, uzpirktas no aizdomās turētā vīrieša, tika atsavinātas.

Savukārt 1957.gadā dzimušais vīrietis aizturēts kriminālprocesā, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 221.1 pirmās daļas – par nelegāli izgatavotu vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus, realizāciju. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Tāpat šis vīrietis šobrīd atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā.

Likumsargi norāda, ka izmeklēšanas gaitā kriminālprocess, visticamāk, tiks pārkvalificēts pēc bargāka panta – Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, proti, par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Atsavinātās preces tiks nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai un pēc kompetento valsts iestāžu atzinumu saņemšanas tās tiks iznīcinātas.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!