Amatu savienošanas kārtībā Egils Helmanis varēs būt ministra padomnieks

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada domes 18.decembra sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par atļaujas sniegšanu priekšsēdētāja vietniekam Tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egilam Helmanim savu pašreizējo amatu savienot ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministra ārštata padomnieka amatu.

Dome ir saņēmusi VARAM 2014.gada 9.decembra rīkojumu «Par E.Helmaņa iecelšanu amatā». Ar šo rīkojumu E.Helmanis iecelts par VARAM ministra ārštata padomnieku pašvaldību jautājumos. «Pilnībā apzinos savas kā amatpersonas uzņemtās saistības un pienākumus un garantēju, ka šo amatu apvienošana neiespaidos manu tiešo darba pienākumu veikšanas kvalitāti un es nenonākšu interešu konfliktā,» teikts E.Helmaņa iesniegumā Ogres novada pašvaldībai.

E.Helmanim kā ministra ārštata padomniekam būs jāsniedz priekšlikumi un jākonsultē ministrs pašvaldību jautājumos. Viņš ar ministra pilnvarojumu varēs pārstāvēt ministra viedokli citās valsts institūcijās, darba grupās, konsultatīvajās padomēs un sanāksmēs.

Ogres novada domes deputāti nolēma atļaut E.Helmanim savienot domes priekšsēdētāja vietnieka un VARAM ministra ārštata padomnieka amatu.

Dzintra Dzene