«Anima Solla» sniegums novērtēts pat Romā un Vatikānā

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no «Anima Solla» arhīva Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi Andru Leviti (centrā) «Santi Quattro Coronati» bazilika dārzā Romā kopā ar «Anima Solla» dziedātājām (no kreisās) Mārīti Junitu Apsīti, Gerdu Medni, Samantu Bernāti, Noru Vanagu, Alīnu Feodorovu, Annu Rudzīti un vokālās grupas vadītāju Mārīti Puriņu.

«Anima Solla» sniegums novērtēts pat Romā un Vatikānā

Dzintra Dzene

Ogres novada Kultūras centra (ONKC) vokālais ansamblis «Anima Solla» nesen piedzīvoja piecas neizmirstamas dienas Itālijā, kurp devās Latvijas Valsts prezidenta delegācijas sastāvā. «Anima Solla» bija tas gods kā vienīgajam muzikālajam kolektīvam sniegt neaizmirstamu, aptuveni 50 minūtes ilgu koncertu skaistajā «Santi Quattro Coronati» bazilikā.

Valsts prezidenta delegācija devās uz Romu, lai 9.maijā apmeklētu Eiropas Savienības un Svētā Krēsla attiecību piecdesmitgadei veltīto Svēto Misi Laterāna bazilikā, kā arī Latvijas vēstniecības pie Svētā Krēsla rīkoto svinīgo pasākumu «Santi Quattro Coronati» bazilikā par godu Eiropas Savienības – Svētā Krēsla attiecību piecdesmitgadei un Latvijas – Svētā Krēsla attiecību simtgadei. «Anima Solla» bija tas gods šī pasākuma laikā sniegt koncertu.

Romā notika arī grāmatas «100 gadi patiesuma un uzticēšanās garā. Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu» atvēršana un svinīgs sarīkojums, kur arī «Anima Solla» izpildīja divus skaņdarbus.

 

Ilmāra Znotiņa foto «Anima Solla» dziedātājas koncerta laikā 9.maijā «Santi Quattro Coronati» bazilikā Romā: (no kreisās) M.J.Apsīte, S.Bernāte, N.Vanaga, A.Feodorova, G.Medne un A.Rudzīte.

«Anima Solla» koncertu bauda diplomāti un Vatikāna pārstāvji

«Faktiski mēs bijām vienīgais kolektīvs, kam tika dota iespēja uzstāties šajos svinīgajos pasākumos,» stāsta «Anima Solla» vadītāja Mārīte Puriņa. Jautāta, kāpēc tieši viņas vadītais vokālais ansamblis izraudzīts tik godpilnam un atbildīgam uzdevumam, M.Puriņa skaidro, ka tas noticis pavisam nejauši.

«Februāra nogalē saņēmām zvanu no LR Ārlietu ministrijas darbinieces ar piedāvājumu kuplināt prezidenta vizīti un sniegt koncertu Romā. Mēs, protams, piekritām. Tikai tad, kad jau bijām nokļuvušas Romā, sapratām, kur radies šāds piedāvājums. Proti, Romā šobrīd studē katoļu priesteris no Latvijas Kārlis Miķelsons, kurš pats pēc izglītības ir mūziķis. Viņam bija lūgts ieteikt kādu muzikālu kolektīvu, kurš varētu uzstāties svinīgajā pasākumā. Viņš mūsu uzstāšanos bija dzirdējis Pāvesta vizītes laikā Rīgā, un Kārlim par mums radās labs priekšstats, tāpēc viņš arī mūs ieteica un sniedza kontaktinformāciju Ārlietu ministrijas darbiniekiem. Pirms došanās uz Romu, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, mums bija iespēja visu aprīli mēģināt klātienē, lai maijā varētu godam pārstāvēt Latviju šādā nopietnā pasākumā,» stāsta M.Puriņa.

«Anima Solla» vadītāja stāsta, ka Latvijas – Svētā Krēsla attiecību simtgade sakrita ar Eiropas dienu un Eiropas Savienības – Svētā Krēsla attiecību piecdesmitgadi, tāpēc «Anima Solla» koncertu «Santi Quattro Coronati» bazilikā klausījās ne vien daudzi Vatikāna pārstāvji, bet arī ārvalstu diplomāti, un «Anima Solla» pārstāves sniedza arī intervijas Vatikāna radio.

 

(..)

Foto no «Anima Solla» arhīva Priesteris K.Miķelsons kopā ar «Anima Solla» kolektīvu tūdaļ pēc koncerta «Santi Quattro Coronati» bazilikā Romā: (no kreisās) M.J.Apsīte, S.Bernāte, N.Vanaga, M.Puriņa, A.Feodorova, G.Medne un A.Rudzīte.

Vienīgās tūristes visā Romā!

«Anima Solla» Romā viesojās no 8. līdz 13.maijam, tāpēc bija arī laiks izbaudīt Itālijas pavasari. M.Puriņa atzīst, ka tā bijusi neticama un neparasta sajūta – būt vienīgajām tūristēm visā Romā! «Nav iespējams vārdos izteikt to sajūtu, kad Romā, apmeklējot Kolizeju, bijām tikai mēs un apsargi. Tāpat arī varējām netraucēti uzņemt foto pie Trevī strūklakas vai Vatikāna laukumā un fonā nebija neviena svešinieka! Šo vārdos neizsakāmo sajūtu var saprast tikai tie, kas Romā viesojušies iepriekš un ir redzējuši, kā šeit izskatījās, kad vēl nebija spēkā pandēmijas ierobežojumi un saplūda tūkstošiem cilvēku no visas pasaules,» stāsta M.Puriņa, piebilstot, ka gan pirms brauciena uz Romu, gan atgriežoties mājās vokālās grupas dalībniekiem bija jānodod «Covid» tests un tam, protams, vajadzēja būt negatīvam. Visa ceļojuma laikā vajadzēja arī stingri ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus. Itālijā sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta visur, gan iekštelpās, gan ārtelpās. «Arī viesnīcā mums personāls nemitīgi atgādināja par masku lietošanu, lai gan bijām vienīgās tūristes un viesnīcas iemītnieces. Romā mums nevajadzēja ievērot piecu dienu pašizolāciju, jo katrai bija izsniegts apliecinājums no LR Ārlietu ministrijas par to, ka Itālijā esam ieradušās darba uzdevumā,» stāsta M.Puriņa, piebilstot, ka, lai gan Itālijā joprojām ir noteikta komandantstunda no pulksten 22 līdz pulksten 6, tur jau divas nedēļas darbojas āra kafejnīcas, kur varēja nelietot sejas masku un izbaudīt skaisto Romas pavasari, ieturot maltīti brīvā dabā. 

Foto no «Anima Solla» arhīva «Anima Solla» dziedātājas atzīst – gandarījums pēc koncerta bija milzīgs. Atelpas brīdī (no kreisās) G.Medne, M.J.Apsīte, S.Bernāte, N.Vanaga, A.Feodorova un A.Rudzīte.

(..)

Viss raksts – 21.maija „OVV”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!