Apkārtējo miera traucēšana var izmaksāt dārgi

[ A+ ] /[ A- ]

Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši vairākus izsaukumus saistībā ar miera traucēšanu. Jaunie Ogres novada Saistošie noteikumi par minēto pārkāpumu paredz visai bargu sodu.

25.septembrī ap pulksten 1.36, patrulējot Ogrē, pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu Mālkalnes prospektā, kur vienā no augšējā stāva dzīvokļiem izklaidējās jauniešu kompānija, kas ar savu bļaustīšanos un skaļas mūzikas atskaņošanu traucēja apkārtējo mieru. Minēto faktu konstatēja arī likumsargi, kuri ieradās tūdaļ pēc kaimiņu izsaukuma. Dzīvokļa durvis atvēra 1994.gadā dzimis jaunietis, kurš skaidroja, ka notiekot ballīte, tāpēc arī trokšņojot. Diemžēl Ogres novada domes Saistošie noteikumi neparedz šādu nesankcionētu ballīšu rīkošanu nakts laikā, tāpēc policisti 16 gadus vecajam jaunietim sastādīja administratīvo pārkāpumu protokolu, atbilstoši Saistošo noteikumu Nr.20 4.1.punktam, kas par apkārtējo personu miera traucēšanu laikā no pulksten 23 līdz pulksten 7 fiziskām personām paredz naudas sodu no 20 līdz 150 latiem, bet juridiskām – no 200 līdz 600 latiem. Jaunietim būs jādodas uz Administratīvo komisiju, kura tad arī noteiks soda apmēru, jo brīdinājums par minēto pārkāpumu nav paredzēts.

U.Ulmanis atzīst, ka jaunie Saistošie noteikumi paredz daudz stingrākas prasības apkārtējo miera traucētājiem. Ja sodu saņēmušie apkārtējo mieru traucē atkārtoti gada laikā, tad fiziskai personai sods jau ir no 100 līdz 250 latiem un juridiskajai – no 500 līdz 1000 latiem.

Jautāts, vai nevar rasties situācijas, ka viens kaimiņš, gribēdams ieriebt otram, sūdzas, ka tas traucē viņa mieru, pašvaldības policijas priekšnieks atzīst, ka šādi gadījumi patiesi nav retums. Ja, ieradušies notikuma vietā, likumsargi paši pārkāpuma faktu nekonstatē, lai situāciju varētu izvērtēt objektīvi, viņi veic citu apkārt dzīvojošo aptauju un personu pie atbildības sauc tikai tad, ja pārkāpuma fakts patiesi guvis apstiprinājumu.