Apmeklētāju iekļūšana Ogres kapos nav apgrūtināta

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres kapsētas pārvaldniece Biruta saskarsmē ar apmeklētājiem ir ļoti pretimnākoša.

Uz «OVV» piezvanīja 1. grupas invalīde Anna Trupa. Viņa raizējās par apgrūtinātu iekļūšanu Ogres kapu teritorijā, ja apmeklētājs turp dodas invalīdu ratiņos. Noskaidrojām, ka kapsētas administrācija ir ļoti pretimnākoša, tāpēc invalīdiem un ļoti veciem cilvēkiem netiek liegts teritorijā iebraukt ar automašīnu, ja ir tāda nepieciešamība.

 

A.Trupa, lai varētu apmeklēt sava dzīvesbiedra kapu kopiņu, ar automašīnu tiekot aizvesta līdz autobusa galapunktam, turpat ir arī ieejas vārtiņi kapsētā. Diemžēl ieeja esot pārāk šaura – pa to netiekot cauri ne Trupas kundzes ratiņi, ne arī, kā viņa novērojusi, jaunās māmiņas ar saviem ratiņiem.

Vakar jau no paša rīta «OVV» pie galvenās ieejas sastapa kapu pārvaldnieci Birutas kundzi, kura laipni paskaidroja, ka kapsētas administrācijas attieksme pret tādiem apmeklētājiem, kuriem sava veselības stāvokļa dēļ nokļūšana līdz piederīgo atdusas vietai apgrūtināta, ir ļoti labvēlīga. Invalīdiem un vienkārši vecākiem cilvēkiem, kuri pārvietojas ar grūtībām, tiekot atļauts iebraukt pa galvenajiem vārtiem ar mašīnu, turklāt – iebraukšana notiekot bez jebkādas papildu samaksas. Galvenie vārti ir tie, kuri atrodas vienu autobusa pieturu iepriekš. Kapu apmeklēšana paredzēta katru dienu no pulksten 8 līdz 21. Ja kāds gribētājs šajā laikā piebrauc, bet vārti ir aizvērti, tad jāskatās turpat uz informācijas stenda, kur atrodami gan pārvaldnieces, gan arī dežuranta tālruņa numuri. Viens zvans, un vārti būs vaļā.

Trupas kundze par šo noderīgo informāciju bija ļoti priecīga un pateicīga. Ceram, ka tā noderēs arī citiem kapsētas apmeklētājiem.

Ritvara Raita foto