Apstiprina Ogres novada pašvaldības ģerboni

[ A+ ] /[ A- ]

22.aprīlī Ogres novada domes sēdē deputāti apstiprināja Ogres novada pašvaldības jauno ģerboni.

Pirms nedēļas domes Tautsaimniecības komitejas sēdē Ogres novada pašvaldības galvenais mākslinieks Krišs Skrastiņš pastāstīja, ka Ogres novada pašvaldības jaunais ģerbonis veidots, balstoties uz vēsturisko Ogres pilsētas ģerboni, kas ilgā laika posmā kļuvis par vietējo iedzīvotāju lepnuma un pašnovērtējuma simbolu un apstiprināts Heraldikas komitejā 1938.gadā. Balstoties uz pašreizējās Valsts Heraldikas komisijas priekšlikumiem par LR novadu ģerboņu izveides principiem, ir nedaudz izmainītas ģerboņa figūras. Sudrabotā viļņotā josla sadalīta deviņās daļās, kas simbolizē deviņus pagastus, kuri veido Ogres novada pašvaldību. Vienojošais simbols pašvaldībai ir Ogres upe, kas izvijās cauri visai tās teritorijai.

Ogres pilsēta priežu mežu un divu upju tuvumā ir veselīgas dzīves vides standarts. Zilā un sudrabainā nokrāsa raksturo tīru un veselīgu gaisu, zilus, nepiesārņotus un sudrabaini vizuļojošus Ogres un Daugavas ūdeņus, rīta un vakara miglā tītus mežu galus.

Ģerboņa zilais fons simbolizē Ogres veselīgo klimatu, trīs priedes – mežu bagātību; sudraba viļņotā josla – Ogres upes līkumoto tecējumu cauri novada teritorijai. Zilā krāsa kā skaidru cerīgu domu krāsa, bet sudrabaini pelēkā un sudraba krāsa ģerbonī lai nes novadam saticību, pārticību, labestību un savdabīgu spozmi citu Latvijas pilsētu un novadu saimē.

Pašvaldības galvenajam māksliniekam K.Skrastiņam uzdots iesniegt ģerboni apstiprināšanai Kultūras ministrijā.