Aptiekās priecājas par grozījumiem

[ A+ ] /[ A- ]

{jcomments on}Farmaceita asistente Inguna Vītola pastāvīgajiem pircējiem kļuvusi par uzticības personu.

Jau certurtā nedēļa, kopš ar Veselības ekonomikas centra rīkojumu stājušies spēkā grozījumi Kompensējamo zāļu sarakstā – tas papildināts ar 90 medikamentiem un četrām ierīcēm, bet 323 medikamentiem samazināta cena.

 

SIA «Jaunogre 96» aptiekas «Mālkalne» vadītāja Anna Eniņa ilggadīgos klientus pazīst, un daudzi, kuri cieš no hroniskām slimībām, ir patīkami pārsteigti, kad, atnākot ar recepti uz aptieku, par ierasto medikamentu jāmaksā mazāk. «Agrāk daļa nevarēja atļauties iegādāties visus ārstniecības kursam nepieciešamos medikamentus uzreiz. Tagad ir labāk, un tas dara priecīgu jebkuru,» stāsta Anna Eniņa, tomēr naudas trūkums iedzīvotāju maciņos joprojām ir jūtams, un nereti tieši ārstniecības līdzekļa cena izdara būtiskas korekcijas ārsta izvēlētā ārstniecības kursa izpildē.

Farmaceita asistente Inguna Vītola bieži vien ir tā, kurai pircējs uzdod jautājumu, kuras zāles jāpērk noteikti un bez kurām šajā reizē varbūt varētu iztikt, jo visām izrakstītajām naudas nepietiek.

Vidēji mēnesī aptiekā «Mālkalne» saņem ap 600 recepšu, kur medikamentiem paredzēta 50%, 75% vai 100% atlaide. Noteicošais faktors, kura dēļ ārsts drīkst izrakstīt recepti zālēm ar atlaidi, ir slimības diagnoze un slimības smaguma pakāpe.

Pavisam kompensējamo zāļu sarakstā no 1.jūlija iekļauti 1270 medikamenti un 151 medicīniskā ierīce.

Veselības ekonomikas centrs izveidots 2009.gada 1.oktobrī, un viens no tā mērķiem ir nodrošināt maksimāli efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu veselības aprūpē.

Anitas Zeiliņas foto